בשל פרשת החומר המסווג - הפרקליטות מבקשת לדחות את דיוני השחרור של אולמרט

פרסום ראשון: הפרקליטות חושדת כי יש מקרים נוספים בהם ראש הממשלה לשעבר הפר הוראות בעניין החומר המסווג, שהוציא לטענתם מהכלא דרך עורך דינו. עוד מבקשת הפרקליטות מוועדת השחרורים שחבריה יהיו בעלי סיווג בטחוני גבוה

פרשיית החומר המסווג של אולמרט. הפרקליטות מבקשת לדחות את הדיון בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר, כך נודע היום (חמישי) לראשונה לחדשות 10.


לטענת הפרקליטות מדובר בפרשייה "בעלת משמעות" וישנו חשש כי אולמרט הפר הוראות נוספות בעניין אותו חומר סודי שלטענת השב"ס הוציא מכתלי הכלא דרך עורך דינו. בנוסף, הפרקליטות מבקשת מוועדת השחרורים לקבוע הרכב עם סיווג בטחוני גבוה עבור טיפול בעניינו של ראש הממשלה לשעבר, שהורשע בעבירות שוחד.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

תיעוד ממבוא דותן: המחבלת מגיעה לזירה, דוקרת - ונמלטת

ירושלים: אלמונים ניתצו את דגם ארון הברית הגדול בעולם

שומר באושוויץ שהורשע בסיוע לרצח מת בגיל 95 - לפני שנכנס לכלא

 

בתוך כך, במשטרה הגישו את חוות דעתם בנושא את לוועדת השחרורים, אבל לא ציינו אם הם מתנגדים או תומכים בשחרורו המוקדם.

 

הדיון בעניינו יידחה? אולמרט נכנס לכלא (ארכיון)
 

הדיון בעניינו יידחה? אולמרט נכנס לכלא (ארכיון)(רויטרס)

כזכור, לפני כשבוע וחצי טענו בשירות בתי הסוהר כי אולמרט העביר חומר מסווג לעורך דינו חנינא ברנדס, שהוציאו מבית הסוהר מעשיהו. לאחר מכן התברר כי החומר המסווג משמש את אולמרט לספרו האוטוביוגרפי, אותו הוא כותב בימים אלה.

 

באחת מחופשותיו האחרונות נפגש ראש הממשלה לשעבר עם הצנזורית הצבאית הראשית, והעביר לה את כל החומרים לעיונה. בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר מאשימים את שירות בתי הסוהר בהדלפה מכוונת של הסיפור - לטענתם, כדי לסכל את קיצור עונשו בשליש.

 

יומיים לאחר התפוצצות הפרשייה פורסם לראשונה בחדשות 10 כי בשב"ס חשדו כבר לפני כמה חודשים כי ראש הממשלה לשעבר עלול להוציא חומרים מסווגים מחוץ לכלא. אולמרט הוזמן לשיחה עם רשויות הכלא, שם הוזהר שלא יעשה זאת.

 

כאמור, שיחת האזהרה בוצעה לפני שנמצאו בחיפוש בתאו אותם חומרים מסווגים לכאורה. בעקבות תפיסת המסמכים החשודים החליטו בשירות בתי הסוהר לשלול ממנו חופשות ושימוש בטלפון הציבורי.