הירי במצרים: חשש מפיגועים נוספים במהלך חודש הרמדאן

א-סיסי נפגש עם בכירי מערכת הביטחון והצבא בניסיון למנוע פיגועים נוספים, לאחר שלפחות 26 נוצרים-קופטים נהרגו היום כשעשרה רעולי פנים פתחו באש לעבר אוטובוסים שבהם נסעו. החשוד המיידי בפיגוע הוא ארגון דאע"ש, שככל הנראה הצליח הפעם לפגוע בבטן הרכה של המצרים

נשיא מצרים, א-סיסי, כינס הערב (שישי) פגישת חירום עם בכירי מערכת הביטחון המצרית והצבא, בניסיון למנוע פיגועים נוספים במהלך חודש הרמדאן. זאת בעקבות פיגוע ירי שאירע היום בצהריים בו נהרגו לפחות 26 אנשים.

 

בתוך כך מתבררים פרטים חדשים לגבי הפיגוע שבו נפצעו עוד כ-25 אנשים. שני אוטובוסים שבהם נסעו נוצרים-קופטים בכביש הראשי באזור אלמניא, דרומית לקהיר, נחסמו על ידי שלושה רכבים, ככל הנראה משוריינים. מתוך הרכבים יצאו כעשרה חמושים, לבושים במדים כלשהם ופתחו באש כבדה.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

דיווח: קומי ידע כי המסמך שהביא לפתיחת החקירה נגד קלינטון מזויף

לאחר הפרסום בחדשות 10: השר דרעי ורעייתו צפויים להיחקר ביום שני

העולם בתמונות: טראמפ מאויים, זלאטן מתקיף

 

החמושים, הנחשדים כלוחמי דאע"ש, ריכזו את האש באחד האוטובוסים שבו היו נשים, ילדים וגברים. אם אכן מדובר בפיגוע של דאע"ש, מדובר בפגיעה בבטן הרכה של מצרים, כאשר מרבית הפעולות של דאע"ש הן בחצי האי סיני. על פי מקורות מצריים, כוחות הביטחון של מצרים יקיימו מעצרים נרחבים לאחר שהתקבלו התראות קונקרטיות לעוד פיגועים במהלך חודש הרמדאן, שמתחיל מחר.

 

האוטובוס שהותקף במצרים ובו נהרגו עשרות נוצרים קופטים (היום)
 

האוטובוס שהותקף במצרים ובו נהרגו עשרות נוצרים קופטים (היום)(ללא קרדיט)

הפיגוע אירע כ-220 קילומטרים מדרום לקהיר, בירת מצרים, כך על פי עדי ראייה. משרד הבריאות המצרי מסר כי רבים מההרוגים הם ילדים. עדי ראייה טענו כי היורים פתחו באש מנשק אוטומטי. החמושים הצליחו להימלט אל תוך האיזור המדברי, וכוחות הביטחון המצריים החלו בסריקות נרחבות על מנת לאתרם.

 

ההערכות במצרים הן כי מאחורי הפיגוע הנוכחי עומד ארגון דאע"ש, שקיבל אחריות לשני הפיגועים נגד נוצרים-קופטים בחודש שעבר. לפני כחודש וחצי בוצעו שתי מתקפות טרור נגד נוצרים-קופטים במצרים, האחת באלכסנדריה, והאחרת בעיר טנטא.

 

באלכסנדיה פוצץ עצמו מחבל בכניסה לכנסיה, רצח 11 ופצע עוד עשרות. כמה שעות קודם לכן נרצחו 25 אנשים בעיר טנטא, בפיגוע שאירע גם כן בכנסיה. בעקבות האירועים אז הכריז נשיא מצרים, עבד אל פתח א-סיסי, על מצב חירום לשלושה חודשים. המתקפות זכו לגינויים מקיר אל קיר, גם מבכירים במערכת הפוליטית בישראל.