תיעוד מהזירה: המתנחל מותקף באבנים, נוסע ופוגע במפגינים

תושב איתמר שפתח באש לעבר מיידי אבנים בחווארה, סיפר כי ביצע זאת כהגנה עצמית, בעת שחזר מהקניות. "ראיתי את המוות מול העיניים, כמעט עשו בי לינץ'", אמר. באירוע נהרג פלסטיני אחד ואחר נפצע. בנט: "אם לא היה פועל כך, ילדיו היו יתומים" • בכתבה: תיעוד חדש מהזירה

אירוע הירי בחווארה: ד', תושב איתמר שירה היום (חמישי) למוות בפלסטיני שיידה לעברו אבנים ופצע נוסף, סיפר על התקרית. "חזרתי מקניות ברמי לוי, הסלים היו באוטו, ואז התחילה הפגנה אלימה באמצע חווארה", סיפר.

 

לטענתו, הירי היה נדרש כאקט של הגנה עצמית שהציל את חייו. "למזלי הצלחתי להיחלץ משם אחרי שראיתי את המוות בעיניים וכמעט עשו בי לינץ'", טען, "הצלחתי לצאת משם בשלום ברוך השם ולהגיע הביתה".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

תיעוד: סופת חול מעל אילת; שדה התעופה נסגר

סעודיה סירבה לאשר את כניסת כתב חדשות 10 לשטחה

"טראמפ מתכוון להחליט אודות השגרירות - רק לאחר הביקור"

ד'.
 

ד'. "ראיתי את המוות בעיניים"(חדשות 10)

אחר הצהריים הגיב לתקרית שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. "שיהיה ברור: אבנים הורגות", אמר השר, "דמה של אדל ביטון ז״ל הוא דוגמה כואבת לכך. אם האזרח הישראלי, שהוא עובד סוציאלי ואב לילדים, לא היה פועל כפי שפעל, מדינת ישראל הייתה צריכה להישיר היום מבט לעיניהם של ילדיו שהיו הופכים ליתומים".

 

"כל אחד מאיתנו, כהורה לילדים, כאזרח, היה פועל כך", הוסיף השר, "ממשלת ישראל מחויבת להעניק ביטחון לתושבי ישראל, בכל מקום, כולל השומרון ויהודה. עלינו לעמוד לצד הקורבן ולא לצד ברברים המיידים אבנים וסלעים כדי לרצוח נהגים בנסיעתם. על גורמי הביטחון לדאוג שמצב כזה לא יישנה״.

 

תיעוד חדש מהזירה בחווארה - המתנחל פוגע בפלסטינים שתקפו אותו:

 

בבמהלך האירוע, בכפר הדרומית לשכם, נאספו כ-200 איש בהפגנת הזדהות עם הפלסטינים שובתי הרעב. האירוע הפך לאלים והחלו יידויי האבנים, וד' שנקלע לשם החליט לפתוח באש. במערכת הביטחון ממשיכים לחקור את האירוע ולבדוק אם הירי היה מוצדק.

 

בצה"ל מנסים להכיל את האירועים לאור ההידרדרות בכבישי השטחים על מנת שלא להחריף את המצב הקיים.

 

לאחר הירי הלך ד' למשטרה, יחד עם עורך דינו נתי רום, על מנת להגיש תלונה. "באנו לוודא ולבקש ממשטרת ישראל לעשות כל מה שאפשר למצוא את התוקפים, להביא אותם לדין ושאירועים כאלה לא יישנו", אמר רום. מארגון הימין "חוננו" נמסר: "מעבדת זיהוי פלילי של משטרת ישראל סימה כעת לאסוף מהרכב המותקף טביעות אצבע מסביב לרכב. וזאת על מנת לנסות לאתר הפורעים באמצעות טביעות אצבע".

 

בממועצת יש"ע התייחסו גם כן לדברים: "לצערנו, האירוע שהתרחש היום בחווארה הינו חלק מתהליך התגברות האלימות ונסיונות פגיעה באזרחים ישראלים חפים מפשע. ראינו כבר בעבר שאבן יכולה להרוג. אנו מגבים את התושב שהגן על חייו ומנע את המשך מעשה הלינץ'. אנו מחזקים את ידי צה''ל ודורשים לחקור את ארגון הסהר האדום שחסם את רכבו של התושב ולנקוט ביד קשה עם זורקי האבנים על מנת לשמור על השקט באזור".