משה היכה בסלע - טור מיוחד של עקיבא נוביק על תכנית כחלון והיחסים עם נתניהו

נתניהו כבר תכנן כיצד יזמן אליו את נציגי הנכים ויבשר להם על העלאת הקצבאות – אך כחלון גזל ממנו את ההישג והטיל את "אם כל הפצצות". רק ראש הממשלה יחליט אם המשבר, שהחל בגן המזרחי של התאגיד, יגיע לקצו • פרשנות

במסיבת עיתונאים מפתיעה הודיע היום שר האוצר משה כחלון על תכנית להוזלת יוקר המחייה, עם דגש על משפחות צעירות. תוך זמן קצר הוא ספג מתקפה של חברי כנסת מהליכוד, כשראש הממשלה דווקא נשמע מפויס ביחס לעניין. אז מה למדנו?


1) לא קל להיות ח"כ בליכוד בימים אלה. תשאלו את ביטן, קיש ונאוה בוקר שתקפו הערב בשצף קצף את התכנית של כחלון רק כדי לקרוא בדקה לשמונה שנתניהו בעצם בעדה. כמו קצינים יפנים שנשכחו בג'ונגלים בסוף מלחמת העולם השנייה והמשיכו להילחם עוד עשרות שנים, כך חברי הליכוד מול דף המסרים ההפכפך מבלפור.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

"תכנית כחלון": כמה תרוויחו ואיך יושפעו מחירי הסלולר והביגוד?

בליכוד מאיימים: "לא נאפשר העברת תכניתו של כחלון בלי העלאת קצבאות הנכים"

"הכסף חוזר לציבור": שר האוצר הכריז על צעדים להקלת יוקר המחיה למשפחות

 

2) הכעס של נתניהו ברור: הוא כבר ראה בעיני רוחו כיצד יזמן אליו את נציגי הנכים ויבשר להם על ההעלאה (ומי כנתניהו מתמחה במפגשים קורעי לב ערב חג הפסח). כחלון שמע על כך, מיהר להודיע על המהלך בתקשורת ובעצם גזל מנתניהו ארבעה מיליארדי שקלים. הסיפור פורסם הבוקר על ידי חיים לוינסון בעיתון "הארץ". גם אתם הייתם כועסים.

 

קרובים לסופו של המשבר? נתניהו נפגש עם כחלון בחומוסיה בירושלים (ארכיון)
 

קרובים לסופו של המשבר? נתניהו נפגש עם כחלון בחומוסיה בירושלים (ארכיון)(חדשות 10)

3) לא לבדו ניצב כחלון הערב. מאחוריו עומדים אינספור שרים שעבדו ועמלו בפרך רק כדי לראות את נתניהו מתייצב ובמקרה הטוב מודה להם בסוף הנאום. תשאלו את שטייניץ ששלה בעבור נתניהו את הקרדיט על מתווה הגז או את ישראל כ"ץ שכבר החל לקיים טקסי חנוכת כבישים סודיים כדי להקדים את נתניהו. ספק אם תמצאו שר אחד בשמונה השנים האחרונות שלא חייך הערב חיוך קטן מול התרגיל של כחלון.

 

4) האם אנחנו קרובים לסופו של המשבר הזה? תלוי בנתניהו. במלחמה הלא-ממש-קרה בין השניים, מקפיד כחלון לעקוץ את נתניהו מדי נאום. הערב הוא הטיל את ״אם כל הפצצות״ שברשותו ומחק מבחינתו את המכה התדמיתית של התאגיד. עכשיו נשאר רק לטפל בברוך המסתמן בנושא הדיור.

 

5) ואחרי הזעם בקואליציה, בבלפור ובאולפני הטלוויזיה, השורה התחתונה היא הטבה משמעותית בחשבון הבנק שלנו. מי ייתן וכל צעד פופוליסטי/ אגואיסטי/ בחירותי - ייראה כך.