חיסול פוקהא - משעל: "שינוי הכללים"; גורמים פלסטינים: "הוחלט על פיגוע נקמה"

יושב ראש הלשכה המדינית היוצא של חמאס נשא נאום מיוחד בעזה בעקבות חיסולו של מאזן פוקהא, המיוחס לישראל. "האויב אמר לנו בפשע הזה כי הוא סוגר חשבון לאחר השחרור בעסקת שליט", אמר, "זהו שינוי הכללים ואנחנו נענה לאתגר". גורמים ברש"פ לאחר הנאום: "חמאס החליט להוציא פיגוע - אך לא לשבור את כללי המשחק"

החיסול בעזה: יושב ראש הלשכה המדינית היוצא של חמאס, חאלד משעל, נשא הערב (שני) נאום מיוחד בעקבות חיסולו בסוף השבוע האחרון של פעיל הארגון, מאזן פוקהא, אותו מייחס הארגון לישראל.

 

"האויב אמר לנו בפשע הזה - לימדתי אתכם לקח וסגרתי את החשבון עם אחד המשוחררים מעסקת שליט", אמר משעל בנאומו, "זה אתגר גדול ואנחנו מקבלים אותו. אם האויב (ישראל) משנה את כללי המשחק, אנחנו מוכנים לכך".


>> החיסול בעזה - כתבות נוספות:
חשש במערכת הביטחון: חמאס ינסה להוציא פיגוע מהגדה
האשמת ישראל בחיסולו של בכיר חמאס יצרה משוואה חדשה
שתיקת ישראל מבורכת, כל רמיזה עלולה להוביל להסלמה

 

״להנהגת חמאס יש אחריות", הוסיף, "היא יודעת מה היא עושה, ויודעת להמשיך את הדרך של התנועה. היא עושה את כל סוגי הפעילות, אבל מתעקשת על המאבק. האחריות היא עלינו ואני אומר לכל האסירים כי אנחנו נמשיך במאבק״.

 

 

"נמשיך במאבק". מאזן פוקהא(צילום מסך - טוויטר)

גורמים פלסטינים טענו לאחר נאום משעל כי צפוי ניסיון להוציא פיגוע, אך לא בהיקף משמעותי. "חמאס החליט להוציא פיגוע נקמה על החיסול", אמרו, "אבל לא לשבור את הכלים ולהביא באופן יזום במטרה שתביא להידרדרות למלחמה".

 

מוקדם יותר היום פרסם העיתון הגרמני "דר שפיגל" ראיון עם ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', בו הוא טוען כי בכוונת הרשות הפלסטינית למנוע מחמאס לנקום בישראל מתוך הגדה. לטענתו, שב"כ יחד עם מנגנוני הביטחון הפלסטינים פועלים רבות על מנת למנוע תגובה ביהודה ושומרון. עוד טען כי הם פועלים על פי הסכמי ביטחון הדדיים עם ישראל.

 

במקביל הטילו הפלסטינים איפול מלא על החקירה מצדם, אודות חיסולו של פוקהא. התובע הכללי בעזה אסר להוציא כל פרט מפרטי חקירת החיסול, עם זאת אתרים של חמאס מעלים השערות לפיהן ישראל השתמשה במשתפי פעולה על מנת להוציא לפועל את החיסול.