הפשרה המסתמנת בין רה"מ לכחלון: פיטורי ראשי התאגיד, מינוי אנשי נתניהו

שני מוקדי מאבק עיקריים נשארו לסיום המשבר בקואליציה – תאריך העליה לאוויר של תאגיד השידור הציבורי, והשם שלו. נתניהו מבקש להחליש את הגוף הקיים, ונראה שהוא יצליח בכך. בינתיים מקורבי ראש הממשלה זועמים על מינוי גאולה אבן-סער: "אצבע בעין לנתניהו"

האם המשבר שיזם נתניהו יסתיים בהחלשת התאגיד? על פי הפשרה המסתמנת הערב (שני) בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר כחלון, תאגיד השידור הציבורי יהפוך למעין "רשות השידור 2". ראשי התאגיד יפוטרו מייד, ויתווספו עוד מאות עובדים מקורבים לראש הממשלה.


נתניהו דורש כי ראשי התאגיד הנוכחיים, גיל עומר ואלדד קובלנץ, יפוטרו - לא מן הנמנע מכיוון שהם אינם נמנים עם תומכיו. זאת בצירוף מינוי העובדים מהרשות והגברת הפיקוח, יחזק את השפעתו על הגוף החדש שהוא כל כך חושש ממנו.

 

>> המשבר בקואליציה - כתבות נוספות:

גורם בליכוד: "נתניהו לא הסכים לשום מתווה בנושא התאגיד"

ליברמן: אף אחד לא רוצה בחירות, נמצא פתרון יצירתי

מקורבי רה״מ: בחירות לא נראות באופק, המשבר ייפתר


קובלנץ עצמו הגיב למהלכים הצפויים של נתניהו בדרך אלגנטית, על ידי מינויה של גאולה אבן-סער, אשתו של השר לשעבר גדעון סער יריבו המר של נתניהו, למגישת המהדורה המרכזית. קובלנץ נחשב ל"איש של סער" בתאגיד, ולכן המינוי הזה נחשב לצעד חריף נגד נתניהו.

 

גאולה וגדעון סער.
 

גאולה וגדעון סער. "אצבע בעין"(סטודיו מתנה)

מקורבי נתניהו אמרו לחדשות 10 בעניין הזה: "מי שרוצה לפתור את המשבר הזה לא ממנה את גאולה אבן-סער על הראש של ראש הממשלה, בזמן שמתקיימים דיונים לפשרה. העיתוי של המינוי כמעט תינוקי, ונראה כרצון לתקוע אצבע בעין. זו התנהלות מחפירה של אנשים שאסור לתת להם את התאגיד".


כחלון מצידו לא מתעקש כמעט על שום דבר מלבד נושא תאריך עליית התאגיד לאוויר, היינו ה-30 באפריל. עוד מאבק בין נתניהו לכחלון, מלבד התאריך הוא על השם. אם יקראו לגוף החדש "תאגיד" יהיה זה ניצחון לכחלון, ואילו אם יהיה זה שם אחר, אזי נתניהו יוגדר כמנצח. נכון לעכשיו נתניהו מקשיח את עמדותיו.