נתניהו בעדותו נגד יגאל סרנה: "המקרה לא היה ולא נברא, אמירות משוגעות ומטורללות"

רה"מ ורעייתו העידו בדיון בתביעתם נגד עיתונאי "ידיעות אחרונות", שטען שמאבטחי נתניהו הפרידו בין בני הזוג בעקבות ריב ביניהם. ראש הממשלה: "האירוע עבר את הגבולות". שרה נתניהו: "הדברים שלו רעים ומסיתים, שאזרוק את בעלי ראש הממשלה מהשיירה?"

ראש הממשלה ורעייתו, בנימין שורה נתניהו, העידו היום (שלישי) בבית המשפט בדיון הנוגע לתביעת הדיבה שהגישו נגד העיתונאי יגאל סרנה. נתניהו עם צאתו מהדיון: "חופש הביטוי הוא איננו חופש השיסוי".

 

במהלך עדותו, אמר נתניהו כי הדברים שפרסם סרנה הם "כל כך מטורללים וכל כך משוגעים" ושמבחינתו היה מדובר בקו הגבול של ההכפשות נגדו. "הרגשתי בעניין הזה שזה כל כך הזוי ושקרי", הוסיף. "הזוג מטורלל", אמר סרנה בעדותו.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

עו"ד העיתונאי שנתבע ע"י הזוג נתניהו: "מדובר בדעה, בחופש הביטוי"

ביה"ד לעבודה: שרה נתניהו תשלם 6,000 שקלים למני נפתלי וגיא אליהו

גורמי אכיפה: שרה נתניהו תקפה מילולית את החוקרים באופן בוטה

 

פרקליט משפחת נתניהו, עו"ד יוסי כהן, הגיע לבית המשפט יחד עם עו"ד עמית חדד, הפרקליט הפלילי של ראש הממשלה. כהן שאל את סרנה מדוע יורם כהן, ראש השב"כ לשעבר, לא מתכוון להעיד מכיוון שהם החליטו לוותר על עדותו. "אני אומר לך שיורם כהן לא בא כח פרקליטך, אמר לך שהוא שוחח איתו ויורם כהן אמר לו שלא היה אירוע כזה.

 

עו"ד כהן שאל את סרנה על פרסומים שונים בהם קרא לראש הממשלה במילים "בוטות וחריפות", וזה ענה לו כי הוא בטוח שאירוע ההפרדה בין בני הזוג אכן קרתה. "לא ידעתי חלק מהפרטים, לא ידעתי אם שרה דחפה אותו מהאוטו או שהוא יצא ממנו בעצמו", אמר סרנה לקול צחקוקי הקהל.

 

 

"פעם זה צעקות, פעם צרחות ופעם להעיף מהרכב".יגאל סרנה בדיון בביהמ"ש(חדשות 10)

"מדוע לא פנית ללשכת ראש הממשלה לפני הפרסום שלך, לא לראש הממשלה ולא לאשתו? הרי אם הפרסום שלך נכון זו שערורייה, לא?", שאל עו"ד כהן את העיתונאי. "התיאור שלך למה שקרה מדהים. ראש הממשלה נזרק מרכבו על ידי אשתו, מלווה בצעקות כאשר ראש הממשלה מחפש טרמפ. זהו סיפור אדיר, למה לא הצעת אותו ל'ידיעות'?". סרנה ענה לו כי מדובר בסיפור קטן: "פעם זה צעקות, פעם צרחות ופעם להעיף מהרכב". בתגובה ביקש ממנו עו"ד כהן "לא להשמיץ".

 

גם נושא פיטוריו של סרנה עלה לדיון, וזה אמר כי הנושא עלה בשיחה בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס: "הבוס שלך רצה את הראש שלי, תיק אלפיים איז בק". בשלב זה נכנסו הזוג נתניהו לאולם בית המשפט, ועו"ד כהן חיבק את שרה. "אני אכן מעדיף שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה ושיהיו חילופי שלטון. איך ביקורת על ראש ממשלה הופכת כוונה לפגוע?", הוסיף סרנה. כשנשאל סרנה למה לא בדק את הסיפור לפני שפרסם אותו בעמוד הפייסבוק שלו, אמר ראש הממשלה אשתו "הוא בדק, הוא בדק".

 

סרנה אמר כי 30 אנשים נכחו בזמן האירוע ושהוא לא מעוניין להגיד את שמותיהם כדי לא לחשוף אותם. "הזוג מטורלל", אמר סרנה שזכה מיד לנזיפה מהשופט - "כבר אמרנו לא להשתמש במילות גנאי". סרנה החל לתאר את האירוע. לדבריו, בין השניים התנהל ריב, כשבשלב מסוים שרה ביקשה מראש הממשלה לצאת מהרכב בו הם נסעו. "היה ברור לי שזאת עוד אנקדוטה במערכת היחסים מלאת הסערות של בני הזוג נתניהו. פעם זה צעקות, פעם עושה לעצמו נקניקיות, פעם מעורב מטאטא", אמר.

 

עו"ד כהן הגיש לשופט קלסר עם פרסומיו של סרנה, ועורך דינו עמית חדד ניסה למנוע ממנו לעשות זאת, וכהן חזר בו. עו"ד אביגדור פלדמן, המייצג את סרנה יחד עם עו"ד ליאור אפשטיין, פנה לראש הממשלה ושאל אותו אם הוא קרא את התביעה לפני שהוגשה, ונענה בחיוב. "סרנה קבע מקרה שלא היה ולא נברא, יש כאן אמירות כל כך משוגעות וכל כך מטורללות. יש גבול להכפשות האלו. הרגשתי בעניין הזה שזה כל כך הזוי ושקרי שבמקרה הזה זה בהחלט מספיק להגיש תלונה. אני משתדל לכתוב בפייסבוק את האמת".

 

"כל דבריו הקודמים של סרנה היו הזויים אבל במקרה הזה שהוא כתב עליי 'פטריית רעל', זה כשלעצמו זה מאוד קשה, אבל כשהוא מפרסם סיפור הזוי זה כבר מדגיש את הסאה. הסיבה שתבעתי היא סיפור שלא היה ולא נברא", אמר נתניהו. עו"ד פלדמן שאל את ראש הממשלה אם דברים קודמים שפורסמו עליו קרו, ונתניהו ענה בשלילה: "כאן מדובר באירוע שאין ויכוח לגביו, לא היה ולא נברא. זה מבחינתי עבר את הגבולות, לא מבין איך בן אדם כותב דברים כאלה".


צפו: הזוג נתניהו מגיע לבית המשפט >>

 

עו"ד פלדמן מקריא כמה מכתבי סרנה על נתניהו, וזה ענה לו: "מה שסרנה כתב זה רשע. אנשים כמוך יכולים להגיד שזו זכותו לכתוב, אפשר להתווכח שזו במסגרת הביקורת המורעלת, אבל כשבן אדם כותב על אירוע שלא היה ולא נברא (דופק על הדוכן באגרוף) זו כבר סיבה לתביעה", הוסיף ראש הממשלה. "אם הייתי תובע את סרנה על כל אחד מכל פרסומיו הייתי מבלה רק בבתי משפט, לא אמרתי שלא אתבע בעתיד. אני יודע מהן גבולות הדמוקרטיה. כשאומרים שרעייתי שולטת באמצעי האבטחה של מדינת ישראל זה הזוי, זה אבסורד וזה מייצר הזיה. זה שקרי!".

 

בשלב זה סיים ראש הממשלה את עדותו, ורעייתו שרה עלתה לדוכן העדים. "המדיה בשביל הצעירים היא מאוד חזקה ומשפיעה. אני לא צורכת תקשורת בגלל כל הסיבות שצוינו כאן. הביאו את הדבר הזה לידיעתי, הוא היה מזעזע, לא היה לו קשר לאמת ולכן תבעתי, היה פה עניין של צדק. תבעתי בעבר וגם ניצחתי". בשלב הזה אמר עו"ד אפשטיין כי הוא אינו מאמין לדבריה.

 

"אתה לא מאמין כי הפוסט של סרנה יצר תודעה", הוסיפה רעיית ראש הממשלה. בשלב זה הראה עו"ד אפשטיין לשרה פרסום עליה, וזו אמרה כי "אם הייתי צריכה לתבוע על כל שקר על דריסת האישיות שלי במשך 20 שנה, הייתי צריכה להיות בבית המשפט כל יום". השופט הגיב ואמר כי "אנחנו לא נמצאים בבית משפט לענייני משפחה", ונתניהו ענתה לו ש"בינתיים אני רק שומעת הצהרות".

 

עו"ד אפשטיין שאל את נתניהו אם "המחשבה שאת ובעלך התווכחתם לא עניינית", ובתגובה היא ענתה לו כי "כל מה שנאמר עליי הם שקרים מרושעים והם לא תואמים את מה שאני עושה לטובת הציבור. יש דברים שקורה כשהשיירה מאובטחת. אני לא מבינה את השאלה. לא זכור לי שרבתי אי פעם עם בעלי בשיירה. צריך לכתוב ספר על כל הפרסומים עליי בפייסבוק". עו"ד אפשטיין שאל את רעיית כל הממשלה "מתי הרגשת שהנתבע (סרנה) אובססיבי כלפייך?", ובתגובה ענתה לו נתניהו כי "כאב לי מאוד שביום הגיוס של הבן שלי הוא כתב נגדו, בכלל על הילדים שלי, הבן אדם הזה גובלת בחוסר אנושיות. הדברים שלו הם רעים באופן שגורם להסתה, דברים שהובאו לידיעתי הם רעים והזויים".

 

עוד המשיך עורך דינו של סרנה לשאול מדוע בני הזוג נתניהו בחרו לתבוע את סרנה רק על הפרסום שלו אודות השיירה, ובתגובה ענתה לו נתניהו כי סרנה "כתב דברים הזויים בתור עובדות, הוא כתב דברי זדון שאני רוצה להפקיר את בעלי שאמור להיות מאובטח, שאני אומרת שיתפוס טרמפ. זו הזיה מרושעת, זה לא יכול להיות". נתניהו סיכמה את עדותה כשאמרה "שאני אזרוק את בעלי ראש הממשלה משיירה? יש פה הקצנה של כל הדמוניזציה שעושים עליי, הרי המאבטחים הולכים עם בעלי לשירותים. איך זה ייתכן? הזוי לגמרי. הוא ייחס לי כוחות מפלצתיים וכוונות זדון".

 

עם צאתו מהדיון בבית המשפט, אמר ראש הממשלה כי הוא "מכבד את חופשי הביטוי, אבל חופש הביטוי איננו חופש השיסוי". בדמוקרטיה הישראלית גם לראש הממשלה, לרעייתו ולמשפחתו שמורה הזכות, כמו לכל אזרח, להגן על עצמנו מפני לשון הרע. במיוחד כאשר מדובר בשקר מרושע שלא היה ולא נברא".

 

 

"סרנה קבע מקרה שלא היה ולא נברא". הזוג נתניהו בכניסה לבית המשפט(ללא קרדיט)