נאמר לו כי הגברת נתניהו ביקשה את השמפניות. בנימין ושרה נתניהו (ארכיון), לע"מ

עדות הנהג של מילצ'ן: נקראתי להביא שמפניה ורודה למשפחת נתניהו – במהלך ליל הסדר

פרסום ראשון: הנהג העיד בפני חוקרי המשטרה כי נקרא לעזוב את שולחן החג ולהעביר את הבקבוקים, וכי נמסר לו שמדובר בבקשה של שרה נתניהו. מדובר בעדות חשובה שסותרת את נרטיב ה"מתנות בין חברים" בתיק 1,000. מטעם נתניהו נמסר: "מבול ההדלפות המגמתיות והשקריות נמשך"

  • פורסם ב:
  • 16/11/2017 22:04
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/11/2017 22:04
  • |
  • כתבים:
  • רביב דרוקר

ראש ממשלה בחקירה: פרטים חדשים מעדותו של נהגו של איש העסקים ארנון מילצ'ן מתפרסמים הערב (חמישי) לראשונה בחדשות עשר. הנהג העיד במסגרת חקירת תיק 1,000, פרשת המתנות.


בחקירתו העיד הנהג כי נקרא להעביר בקבוקי שמפניה ורודה לבית משפחת נתניהו, במהלך ליל הסדר המשפחתי. לפי עדותו, מדובר בשליחות אחת מני רבות שמילא עבור משפחת נתניהו, כאשר נאמר לו שאת השמפניה ביקשה שרה נתניהו. לעדות זו חשיבות מיוחדת משום שהיא סותרת את נרטיב ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיה המתנות ניתנו בין חברים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

עדות נהגו של מילצ'ן: "לא הבנתי למה הוא צריך לספק שמפניות וסיגרים"

עדות העוזרת של מילצ'ן: "היתה הבנה שצריך לספק להם מה שהם רוצים"

חשד - לבקשת מילצ'ן, נתניהו קידם יוזמת אזור סחר חופשי בגבול עם ירדן

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "מבול ההדלפות המגמתיות והשקריות נמשך בעיתוי לא מקרי ובשיטה המוכרת: ככל שהטיעון חלש יותר, תדליף חזק יותר. ראש הממשלה בטוח מאוד בעצמו. אחרי שגם המדליפים הבינו שלא יהיה כלום כי לא היה כלום, הם עובדים שעות נוספות כדי לפגוע וּלְהכפיש את ראש הממשלה נתניהו ואת בני משפחתו. זה לא יעזור. אתם כבר יודעים למה".

 

לפני יומיים פורסם חלק נוסף מעדותו של הנהג, שתומכת בעדותה של העוזרת האישית של מילצ'ן, הדס קליין. "הדס היתה אומרת לי שבני הזוג נתניהו שוב מבקשים אספקה של שמפניות וסיגרים", העיד, "חשבתי לעצמי שמדובר בכמויות גדולות מאוד של מוצרים. לא הבנתי למה מילצ'ן צריך לספק אותם לבני הזוג. עשיתי את השליחויות האלה פעמים רבות".

 

ככל הנראה רה"מ ייחקר בשבוע הבא בפעם השישית ויעומת עם עדותה של קליין. יום לפי כן נחשפה עדותה של הדס קליין, שהעידה במשטרה מספר פעמים על הדרך בה נהגו ראש הממשלה ורעייתו להזמין ממילצ'ן מתנות לכאורה. בפרקליטות ובמשטרה מגדירים את עדותה כחשובה שכן היא מתארת שיטתיות וכיצד בני הזוג נתניהו פעלו בהקשר זה.

 

"שרה היתה שולחת לי מייל או מתקשרת אליי ומספרת לי שהשתייה, כלומר השמפניות, נגמרה והיתה מבקשת שאביא עוד. ולא רק שמפניות. גם סיגרים. היו שמות קוד לשמפניות ולסיגרים, זה נמשך במשך שנים. היתה הבנה שארנון צריך לספק לבני הזוג נתניהו את מה שהם רוצים. הסיגרים היו בקשה של נתניהו", העידה קליין.

 

ארנון מילצ'ן
 

ארנון מילצ'ן(רויטרס)

במרכז חקירת המשטרה בתיק 1,000 נבדק הסיוע של ראש הממשלה למילצ'ן בנושא אשרת הכניסה שלו לארה"ב. במהלך 2013, כאשר התברר למילצ'ן כי בקשתו לקבל ויזה לארה"ב לפרק זמן של 10 שנים נתקלת בקשיים, פנה המיליארדר לכמה בכירים בממשל האמריקאי באותה תקופה וביקש שיסייעו לו. גורמים אמריקנים סיפרו כי במהלך אותן שיחות מילצ'ן ציין במפורש בפני הבכירים בממשל אובמה כי הוא חבר אישי של נתניהו בהקשר של בקשתו לזכות בהקלות בהוצאת הוויזה.

 

לטענת הגורמים האמריקנים, בשלב מאוחר יותר, בפברואר-מרץ 2014, מילצ'ן חזר ואמר לבכירים בממשל אובמה כי הוא חבר אישי של נתניהו בהקשר של יוזמת השלום ששר החוץ דאז ג'ון קרי ניסה לקדם בין ישראל לפלסטינים. הגורמים האמריקנים ציינו כי דבריו של מילצ'ן פורשו אז ע"י אותם בכירים בממשל אובמה כרמז לכך שייתכן ויוכל להשתמש בחברותו עם נתניהו כדי לסייע לקדם את תהליך השלום.

 

מוקדם יותר החודש העיד המילארדר ההודי, ראטן טאטא, במסגרת החקירה בתיק המתנות. עדותו של טאטא, נמשכה כשעתיים, בעקבות חשד למעורבות בתיק, יחד עם מילצ'ן. כפי שנחשף בחדשות עשר לפני כחודשיים, ביקש מילצ'ן מראש הממשלה נתניהו, לקדם אזור סחר חופשי בגבול על ירדן, כך לכאורה. הבקשה, על פי החשד, התקבלה בשל שיתוף פעולה בנושא עם טאטא, ולא יצאה לבסוף לפועל.