תאונת הנגמ"ש: משפחת החייל שנהרג טוענת – הוא לא הוסמך לטפל בנגמ"ש שפגע בו

ביממה שעברה מאז שנודע למשפחתו של החייל שנהרג אתמול בתאונת אימונים, טענו בני משפחתו של ויאצ'סלב גרגאי כי הוא כלל לא הוסמך כדי לבצע תיקון בזחל הנגמ"ש בו הוא טיפל לפני שנהרג. "אין קשר למקצוע שלו כחשמלאי, זה לא התפקיד שלו. אני לא יודע מי שלח אותו", סיפר אביו דניס

בני משפחתו של ויאצ'סלב גרגאי ז"ל, החייל שנהרג אתמול (שני) בתאונת אימונים ברמת הגולן, עדיין מוכי תדהמה מהאסון שפקד אותם - וטוענים כי הוא לא הוכשר לבצע תיקון מהסוג שביצע.

 

"אין קשר למקצוע שלו, בתור חשמלאי. זה לא התפקיד שלו, אני לא יודע מי שלח אותו או נתן לו את הפקודה לעשות את הדבר הזה", אמר אביו דניס. "שאלתי אותו אם הוא צריך לעשות את העבודה שלו שקשורה לחשמל, לא לטכניות, והוא אמר שהם עושים שם הכל".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

הפרקליטות בודקת האם ראש המוסד קיבל טובות הנאה מג'יימס פאקר

סערת המיצב בבצלאל: איומים על חיי הסטודנטית שיצרה את הכרזה על נתניהו

מדוע אסירות המרצות מאסר קצר יושבות לצד אסירות עולם מסוכנות?

 

רב
 

רב"ט ויאצ'סלב גרגאי ז"ל(באדיבות המשפחה)

"הוא אהב את המדינה. אמרתי לו שהוא אפילו לא נולד פה והוא אמר שהוא חייב לתת משהו מעצמו", סיפרה טניה, אמו של גרגאי. "דיברנו ערב לפני מותו, הוא שלח לי תמונות כשהוא הלך לישון. בבוקר הוא קם, שלח לי הודעה שהכל בסדר ושהוא הולך לעבודה. אמרתי לו להמשיך במקצוע שלו בתור חשמלאי, אבל הוא התעקש לשרת את המדינה ולהתגייס לגולני".

 

גרגאי עלה מרוסיה לישראל ב-2008 עם אמו ואחותו הקטנה, כשלפני שלוש שנים הוא קיבל אזרחות ישראלית. את לימודי החשמלאות בתיכון הוא המשיך בכיתות י"ג-י"ד, ולפני חצי שנה התגייס לחיל הטכנולוגיה כטכנאי.

 

נגמ
 

נגמ"ש מהסוג שפגע בגרגאי (ארכיון)(משרד הביטחון)

כבר אתמול נפתחה ועדת חקירה צה"לית לבדיקת האירוע הטראגי, כשבמקביל היא הועברה גם למשטרה הצבאית החוקרית לבדיקת פלילית, שם בודקים האם רשלנות או חוסר תחזוקה נאותה של הזחל גרמו לתאונה שהביאה למותו של גרגאי. בצה"ל מסרו שהוא היה חלק מצוות שהוסמך לעשות את התיקון וכי פעולת החלפת זחל בנגמ"ש היא פעולה פשוטה עבור אנשי הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אך בני משפחתו, כאמור, אמרו כי התיקון שעשה לא היה במסגרת הכשרתו.

 

הלווייתו של גרגאי תתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 14:30 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון.