פרסום ראשון: מאמן בכיר נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בשחיינית

שחיינית מצטיינת הגישה תלונה במשטרה נגד אחד ממאמני השחייה הבולטים בישראל בטענה שבמשך תקופה ארוכה ביצע בה מעשים מגונים. לאחרונה היא התלוננה נגדו במשטרה, הוא נחקר ונשלח למעצר בית לחמישה ימים. "הוא הבטיח לי שאהיה אלופה, אז הייתי מסונוורת", היא מספרת

פרסום ראשון: מגיל צעיר סומנה נ' היום בת 22, כשחיינית מצטיינת, היא הייתה אלופת ישראל בשחייה לנוער, ואפילו דיברו על תקווה ישראלית להגיע אולימפיאדה. "אני נולדתי במים גם אמא שלי הייתה שחיינית כל החיים שלי התנהלו בבריכה", היא מספרת הערב (שלישי) לחדשות 10.

 

אבל בין אין סוף התארים שקטפה בבריכה, הגיע גם גל גדול אחד שליווה אותה לאורך כל הדרך והטביע את הקריירה

"הוא היה לוקח אותי לאימון ומחזיר אותי. ברכב הוא היה מלטף לי את הרגל ומחבק אותי בצורה לא נעימה. הוא הבטיח לי שאהיה אלופה, אז הייתי מסונוורת".

 

לכתבות נוספות בחדשות:

מקרי הירי בחיפה: מתחזק החשד שהרצח וניסיון הרצח בוצעו על רקע לאומני

נתניהו לא הכחיש קבלת מתנות: "אין בכך דבר פסול"

ההורים בעקבות עסקת הטיעון עם המדביר: "אין לנו רגשות נקם"

 

האיש עליו נ' מדברת הוא מאמן שחייה מוערך מאוד, אחד הוותיקים בארץ שעבד בכמה מהמועדונים המובילים ואף אימן שחיינים אולימפיים. "היו כמה מחנות אימונים שנאלצתי לישון איתו בחדר".

 

בגיל 11 הוא זיהה את הפוטנציאל שלה ומאז לקח עליה חסות אלא שלטענתה לאורך השנים הקשר הזה הפך לסיוט של חייה, בגיל 15, כשעברה להתאמן תחתיו באחד המועדונים הוא לא הפסיק לדבריה להטריד אותה.

 

 

 

"הייתי מסונוורת". שחיינית(גטיאימג'בנק/GettyImages)

"זה הולך ומתפתח למצב שהוא נכנס אליי לחדר. קפאתי, רק התפללתי שזה ייגמר. זה לא שלא ניסיתי לברוח או להתנגד. הוא פשוט היה מחליט שאם אעשה בעיות הוא לא יגיע לאימונים. הייתי צריכה לבלוע את זה כדי לא לפגוע בקבוצה", היא מספרת.

 

במהלך השנים האלה היא ניסתה לפנות לאנשים באיגוד ולספר על ההטרדות שהיא עוברת, אבל לטענתה כל הטיפול היה מתחמק. בחודש שעבר היא החליטה להגיש תלונה במשטרה. האשמה נגד המאמן: מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות. המאמן נחקר ועומת עם נ' ונשלח למעצר בית לחמישה ימים.

 

מחר יגיע יו"ר איגוד השחייה לתת עדות במשטרה. "אני יודע בדיעבד שהיא רמזה לאנשים אחרים. אם הייתי יודע או היו רומזים לי כמובן שהייתי מפטר אותו מיד. אני לא ראית דבר חריג - זה היה יחסים חמים של אבא ובת".

 

גדעון קוסטא עורך דינו של מאמן השחייה מסר בתגובה: "התלונה נפלה על החשוד ועל משפחתו כרעם ביום בהיר. הוא המום ופגוע מן הטענות שטוענת כלפיו המתלוננת, ומכחיש אותן לחלוטין. אנו מצפים ומעריכים שהתיק ייסגר מבלי שיוגש כתב אישום".

 

מאיגוד השחיה נמסר: "שמענו בתדהמה ובזעזוע על המקרים לכאורה המיוחסים למאמן. לצערנו ובשונה מהנאמר לא ידענו על המקרים הללו וברור ומובן מאליו שאם היינו יודעים על כך היינו מדווחים מיידית למשטרה".