"פייק דיאט": כל האמת על כדורי הדיאטה המסוכנים שעלולים לפגוע בבריאותנו

כדורי הרזייה מופצים כיום בשוק, נמכרים במסווה של תרופה טבעית, או מגיעים אל הלקוח במשלוח מחו"ל ומכילים סמים מסוכנים. האמת מאחורי הכדורים שהובילו לאשפוז ואפילו, על פי החשד, למוות • הפרק האחרון בסדרת הכתבות של נגה ניר נאמן על הצד האפל של הדיאטות הפופולאריות ביותר בישראל

במהלך השנים האחרונות מאז שמחלת ההשמנה הפכה להיות מגפה של העידן המודרני של העולם המערבי, לא מעט חברות ניסו לפתח תרופות שונות ומשונות שיסייעו לאנשים שסובלים ממחלת ההשמנה.

 

כדורי הדיאטה שמופצים כיום בשוק, נמכרים במסווה של תרופה טבעית "מאוד יעילה", או מגיעים אל הלקוח במשלוח מחו"ל, ומכילים סמים אסורים ומסוכנים. לעיתים כדור אחד בלבד, יכול לפגוע בבריאותינו באופן הרסני.

 

>> "פייק דיאט" - פרקים נוספים בסדרה:

פרק 1: מה עומד מאחורי שיטת ההרזיה המשווקת ע"י סלבס בישראל?

פרק 2: "דיאטת הכסאח" נאסרה לשיווק בישראל - ורק שינתה שם

פרק 3: האמת שמאחורי "חוטי ההרזיה" שעולים אלפי שקלים

 

"לראשונה אנחנו מפרסמים אזהרה לציבור כנגד משווק לא מורשה של כדורי הרזייה, ריאד חילו. אותו אדם גם התחזה לרופא. תפסנו אצלו כ-4,000 קפסולות של אותם כדורים. בבדיקת מעבדה גילנו שאותם כדורים, שהם כיביכול טבעיים, הכילו חומר שנקרא 'מזינדול'. חומר מסוכן שיש לו הרבה תופעות לוואי. לחץ דם גבוה, דפיקות לב מהירות, חרדות והזיות", סיפר ד"ר רוני ברקוביץ', מנהל אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות.

 

תגובת עו״ד משה יצחק אוסדיטשר: "מר חילו עוסק מזה עשרות שנים בתחום הרפואה המשלימה. מר חילו מעניק טיפולי שיאצו דיקור סיני וכדומה. כמו כן כחלק מעיסוקו מספק מר חילו ללקוחותיו תוספי תזונה ותכשירים הומאופטיים. לעניין המקרה עליו דיווחתם, יצוין כי מר חילו הופתע לגלות כי התכשיר אשר נמצא ברשותו אינו מוצר בעל מרכיבים טבעיים בלבד.

 

עוד הוא הוסיף כי "מעת שנודע לו הדבר שיתף פעולה באופן מלא עם כלל הגורמים הרלוונטיים ומסר את כל הידוע לו על ספק המוצר. יצוין כי לאחר שנערך למר חילו שימוע על ידי רופא מחוז צפון פרופ׳ שמואל רשפון , לא נמצא לנכון לנקוט כנגד מר חילו בצעד כלשהו".