פיגוע ירי ליד המטה הארצי בירושלים: שני הרוגים וששה פצועים

ירי בוצע מתוך רכב לבן בשתי זירות שונות באזור גבעת התחמושת. שמונה ישראלים נפגעו, בהם אישה כבת 60 ושוטר שפונו במצב אנוש ומתו מפצעיהם. המחבל נורה למוות • פרסום ראשון: המחבל היה אמור להתחיל היום לרצות עונש מאסר

 

 

הטרור שוב מכה בבירה. שמונה בני אדם נפצעו הבוקר (ראשון) בפיגוע ירי בשתי זירות באזור גבעת התחמושת שבירושלים. שניים מהפצועים, שוטר ואישה כבת 60, נפגעו אנושות ופונו לבית החולים הדסה הר הצופים שבעיר.

 

על פי דיווחי מגן דוד אדום, שלושה אנשים נפצעו בינוני ומצבם של שלושה נוספים מוגדר קל. הם פונו לבתי החולים הדסה הר הצופים והדסה עין כרם. מחבל שהיה ברכב נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, ומחסומים נפרסו בכל היציאות מהבירה מחשש שהיה מפגע נוסף בפיגוע אשר ינסה לחזור לשטחים.


>> פיגוע הירי בבירה - כתבות נוספות

ארדן על פיגוע הירי בירושלים: "לא היו התרעות לאירוע ממוקד"

הפיגוע בירושלים - לאחר ימי הסתה ממוקדת מצד חמאס במזרח העיר

 

מחקירה ראשונית עולה כי החמבל נסע מהגבעה הצרפתית לכיוון הרכבת הקלה וירה באנשים שעמדו ליד המטה הארצי של ההמשטרה. לאחר מכן נסע לכיוון שייח ג'ראח וירה בשוטר ובלוחם מג"ב. השניים נפצעו ומצבו של השוטר מוגדר כאמור אנוש.

 

בנוסף דווח מהמשטרה כי ברכב מסוג טויוטה ממנו ביצע הירי נמצאו רובה מסוג M-16 בו השתמש, רימון ומחסניות. הרכב "זוכה" על ידי כוחות הביטחון.

 

8 נפצעו, אחת במצב אנוש. זירת הפיגוע בי-ם
 

8 נפצעו, אחת במצב אנוש. זירת הפיגוע בי-ם(ללא קרדיט)

פרסום ראשון: המחבל היה אמור להתחיל לרצות היום עונש מאסר

בתוך כך, לחדשות 10 נודע לראשונה כי המחבל היה אמור להתחיל לרצות היום עונש מאסר בגין עבירות הסתה בפייסבוק, לאחר שקרא לפגיעה ביהודים. מחבל שחוסל הוא בן 39 תושב שכונת סילוואן שבדרום-מזרח ירושלים, בעל תעודת זהות כחולה. במקביל, חמאס פרסם הודעה רשמית בה הוא טוען כי הפיגוע הוא "תגובה למעשי הכיבוש". עם זאת הוא לא קיבל אחריות על הוצאתו לפועל.

 

רב-פקד יוני הראל, ששהה במטה המשטרה ושמע את קולות הירי, סיפר לחדשות 10 על זירת הירי: "שמעתי צרור יריות מהמשרד, מיד רצתי החוצה וחיפשתי את הנפגעים. מצאתי שלושה וכמטפל בכיר נצמדתי לפצועה אנוש, ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותה להר הצופים".

 

"מיד הבחנתי שמדובר בפיגוע", הוסיף הראל, "זה היה רעש חריג וכמי שחווה פה לא מעט אירועים ישר זיהיתי שמדובר בפיגוע. כשיצאתי החוצה ראיתי שהרבה מאוד שוטרים יורים על רכב שנמלט, לכן התרכזתי בטיפול בנפגעים. זה אירוע שמתגלגל לאורך ק"מ וחצי-שניים. ראיתי אישה בתוך רכב, עם פצע ירי באזור הלסת ובהכרה, העברתי אותה לחובש ורצתי לכיוון תחנת הרכבת, שם שכבה אישה מחוסרת הכרה עם חור כניסה בצוואר".

 

זירת פיגוע הירי סמוך לגבעת התחמושת
 

זירת פיגוע הירי סמוך לגבעת התחמושת(ללא קרדיט)

תיעוד רגע ההשתלטות על המחבל:

 

המחבל שפתח בירי חוסל. רכב שנפגע בפיגוע הירי
 

המחבל שפתח בירי חוסל. רכב שנפגע בפיגוע הירי(ללא קרדיט)