נפרדים מפרס - נערכים להלוויית הנשיא לשעבר: אלו הסדרי התנועה הצפויים

כביש 1 מתל אביב לירושלים ייסגר מחר בשני הכיוונים בשעות הבוקר והצהריים. בנוסף צפויים עומסי תנועה כבדים בצירים האלטרנטיביים לבירה. בתוך כך מפעיל משרד הביטחון מערך היסעים מהחניונים השונים • בכתבה: כל השינויים בתנועה, הסדרי החניה וההסעות לרחבת הכנסת

המשטרה הודיעה על השינויים בהסדרי התנועה הצפויים היום (רביעי) ומחר בירושלים וסביבותיה, בעקבות המעבר על פני הארון בכנסת ומסע ההלוויה של הנשיא לשעבר, שמעון פרס.


כבר היום נחסם לסירוגין כביש מס' 1 מכיוון ת"א לירושלים, זאת בשל ליווי אח"מים בדרכם לביקור בארונו של הנשיא לשעבר המוצב בכנסת. החסימות הללו צפויות להתרחש גם במהלך שעות הערב והלילה.


מחר צפוי כביש 1 להיחסם הרמטית לתנועה בין השעה 6:30 ועד ל-9:00 בבוקר, לשני הכיוונים, בשל תחילתו של מסע ההלוויה. בנוסף ייחסם כביש 1 בשעות שלאחר ההלוויה לשני הכיוונים, בין השעות 12:30 ועד לשעה 14:00 אחרי הצהריים.

 

אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב צפויים להיפרס בכל אזור ירושלים, על מנת לוודא כי ההלוויה מתנהלת כסדרה. בתוך ירושלים יחסמו כל הצירים להר הרצל, בהם: איש שלום, פרבשטין, שדרות הרצל מצומת המיתרים עד כיכר הולנד, שמואל בייט לכיון הר הרצל, שד' הרצל, בית וגן, דרך הזיכרון.

 

כמו כן יחסמו לתנועה הצירים המובילים מבתי המלון לכיון הר הרצל: אגרון, רמב"ן עד צומת בתי המלון, הכט, הרצל, ז'בוטינסקי, הנשיא, הארי,עזה, הרצוג, בזק, בייט והרצל. במשטרה ממליצים עם זאת לציבור הנהגים להתעדכן במוקד התנועה על השינויים הצפויים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

יו"ר הרשות אבו מאזן ביקש להשתתף בהלוויית פרס

איימן עודה על פרס: "יש לנו התנגדות חריפה לביטחוניסט של הכיבוש"

"נמשיך להנציח את זכרו": אנשי מרכז פרס לשלום נפרדים מהנשיא לשעבר


ארונו של פרס ברחבת הכנסת. מערך היסעים לרווחת הציבור
 

ארונו של פרס ברחבת הכנסת. מערך היסעים לרווחת הציבור(חדשות 10)

נערכים למבצע האבטחה במורכב ביותר

לצד השנויים בהסדרי התנועה בכביש 1 בשעות הבוקר והצהריים, צפויים עומסים בכביש 6, 431, 38 ו-443. המשטרה ממליצה לציבור הנהגים להימנע מהנסיעה בצירים הללו עד להשבת התנועה לסדרה.


בתוך כך היום מפעיל משרד הביטחון מערך היסעים אלטרנטיבי לאלפי האנשים המגיעים מאז לשעות הבוקר לרחבת הכנסת, במטרה לפקוד את ארונו של פרס. החניונים שניתן לחנות בהם ללא תשלום הם: גבעת התחמושת, גן החיות התנ"כי, איצטדיון טדי, תחנת הרכבת מלחה, מתחם הרכבת הישנה שעל דרך חברון וחניון חנה וסע במודיעין.


הסעות לרחבת הכנסת יוצאות בכל רבע שעה מכל אחד מהחניונים הללו, וממשרד הביטחון נמסר כי מבצע ההיסעים עובר עד כה באופן חלק וללא חריגות. על פי ההערכה הרשמית של הכנסת, עד כה חלפו על פני ארונו של פרס בין 20 ל-25 אלף איש ואישה, ומעריכים שעד הערב ייתכן וייחצה את רף ה-50 אלף איש.

 

גם בשב"כ ובמשטרה הודיעו על השלמת ההכנות למבצע שהוגדר כאחד מהמורכבים ביותר מבחינה אבטחתית מאז ומעולם, בשל כמות האח"מים הצפויה, מהארץ והעולם. בשב"כ הודיעו כי בהלוויה ישתתפו למעלה מ-60 בעלי אבטחה מהארץ ומהעולם, בהם 20 נשיאים, 15 שרי חוץ וחמישה ראשי מדינות ואח"מים המייצגים את מדינתם בטקס.

 

 

 

לוח הזמנים של הלוויית הנשיא לשעבר שמעון פרס
 

לוח הזמנים של הלוויית הנשיא לשעבר שמעון פרס(חדשות 10)