נתניהו אישר: יו"ר הרשות אבו מאזן יגיע להלוויית פרס

לשכתו של יו״ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, פנתה למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, בבקשה לתאם את השתתפותו של יו״ר הרשות יחד עם משלחת של ארבעה בכירים נוספים בהלוויתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס. חמאס גינה את אבו מאזן עקב ההחלטה: "התנועה רואה זאת כזלזול בדם השהידים ובסבל עמינו"

  • פורסם ב:
  • 29/09/2016 17:46
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/09/2016 17:46
  • |

מנהיג ערבי ראשון מאשר את השתתפותו בהלוויית פרס. לשכתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן פנתה היום (חמישי) לאלוף יואב פולי מרדכי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, על מנת לתאם את השתתפותו של אבו מאזן בלוויה יחד עם משלחת של ארבעה בכירים נוספים מהרשות. ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את הבקשה, ואבו מאזן אכן צפוי להשתתף בהלוויה.

 

חברי המשלחת הפלסטינים שצפויים להגיע עם אבו מאזן הם סעיב עריקאת, לשעבר נציג הפלסטינים במשא ומתן מול ישראל,  מאג׳ד פראג' ראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני, חוסיין א-שייח השר הפלסטיני לעניינים אזרחיים ומוחמד אל מדני ראש הצוות שהקימה הרשות לקשר עם הישראלים.

 

לכתבות נוספות על פרס:

ארונו של שמעון פרס הוצב ברחבת הכנסת; רה"מ והנשיא הניחו זרי אבל
אובמה הורה להוריד את דגלי ארה"ב לחצי התורן לזכרו של שמעון פרס

"נמשיך להנציח את זכרו": אנשי מרכז פרס לשלום נפרדים מהנשיא לשעבר

 

אבו מאזן שלח אתמול איגרת תנחומים למשפחתו של הנשיא לשעבר. באגרת ציין אבו מאזן את הסכם אוסלו שחתם הנשיא התשיעי עם ערפאת אותו כינה "אמיץ", והוסיף: "הוא השקיע מאמצים גדולים להגיע לשלום תמידי מאז הסכם אוסלו ועד הרגע האחרון בחייו".

 

ישתתף בהלוויה. נשיא ארה
 

ישתתף בהלוויה. נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון(חדשות 10)

זמן קצר לאחר ההודעה על הגעת יו"ר הרשות להלוויה גינה ארגון הטרור חמאס את השתתפותו באירוע. "התנועה מגנה את תנחומיו של אבו מאזן על פטירתו של שמעון פרס ורואה זאת כזלזול בדם השהידים ובסבל עמינו. אנו שבעי רצון ממותו של הפושע הזה", נמסר בהודעת חמאס.

 

מוקדם יותר היום מנהיגי העולם החלו לנחות בנתב"ג כדי להשתתף בלווויה. על פי לשכת פרס, נכון לעכשיו אישרו הגעתן למעלה מ-90 משלחות מ-70 מדינות שונות. הבוקר נחת נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון בישראל במטוסו הפרטי ונעמד מול ארונו של פרס זמן קצר לאחר שהגיע למשכן הכנסת. בשעות אלה ממשיכים אזרחים רבים להגיע לרחבת הכנסת ולחלוף על פי ארונו של פרס.

 

על פי ההערכה הרשמית של הכנסת, עד כה חלפו על פני הארון בין 20 ל-25 אלף איש, וייתכן שעד הערב ייחצה רף ה-50 אלף איש שיגיעו למקום. בהלוויה מחר צפויים לנאום בין השאר גם נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון.

 

מעל 80 מנהיגים ושרי חוץ צפויים להשתתף בהלוויה הממלכתית בהם הנסיך צ'ארלס מבריטניה, מזכ"ל האום באן-קי מון, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני, נשיא צרפת פרנסואה הולנד ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו. מנהיג נוסף מהעולם הערבי שיגיע הוא שר החוץ המצרי סמאח שוקרי.

 

מותו של שמעון פרס הביא ניחומים גם ממדינות ללא קשרי חוץ עם ישראל. ח'אלד בן אחמד, שר החוץ של בחריין, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "תנוח במשכבך שמעון פרס איש השלום במזרח התיכון".