"נתיחה חובבנית". פרופסור יהודה היס (ארכיון), חדשות 10

פרופסור היס העיד במשפט אזריה: "לא ניתן לקבוע האם המחבל מת לפני הירי"

מנהל המכון הפתולוגי לשעבר העיד היום מטעם ההגנה במשפטו של החייל היורה בחברון, ואמר כי בחוות דעתו הוא הסתמך על תוצאות ונתונים של הנתיחה וגם על ספרות משפטית. בנוסף, היס אמר כי הוא אינו זוכר מתי נתיחה כה רגישה בוצעה בצורה כל כך חובבנית

משפטו של אלאור אזריה, החייל שירה במחבל בחברון, התחדש היום (חמישי), ובמהלכו העיד מטעם ההגנה מנהל המכון הפתולוגי לשעבר שאמר כי נתיחת גופת המחבל הייתה חובבנית.

 

"בחוות דעתי הסתמכתי על תוצאות ונתונים של הנתיחה ועל ספרות משפטית", אמר פרופסור יהודה היס, שגם אישר שכדי למנוע טעויות בנתיחת גופה, כל נתיחה תיעשה על ידי מומחה רפואה משפטי ולא על ידי רופאי קלינאי.


כתבות נוספות אודות הירי במחבל בחברון:

>> אחותו של אזריה: "אני ומשפחתי נתונים בסיוט מתמשך"

>> "אם הייתה על המחבל חגורת נפץ, אלאור היה היום עם צל"ש"

>> סגן המ"פ של אזריה: "לא חשבתי שזה מעשה פסול"

 

משפטו התחדש. אלאור אזריה בבית הדין (ארכיון)
 

משפטו התחדש. אלאור אזריה בבית הדין (ארכיון)(חדשות 10)

פרופסור היס התייחס לחוות הדעת של ד"ר דב שמעון, הרופא הקליני שקבע מטעם ההגנה שהמחבל לא מת מהירי של אזריה: "מעולם לא אמרתי שרופאים קליניים לא יכולים להשתתף בהערכות של סיבת המוות. מי שקובע בסופו של דבר הוא הרופא המשפטי שביצע את הנתיחה". כזכור, ההגנה הגישה את חוות דעתו של היס בנושא, שהתבסס גם על דבריו של ד"ר שמעון.

 

"אני לא זוכר שנתיחה כזאת מסובכת מבחינה פוליטית וציבורית נעשתה בצורה כזו חובבנית", הוסיף היס, שגם אמר כי לא ניתן לקבוע האם המחבל היה מת עוד לפני הירי של אזריה.

 

בתחילת השבוע העיד סמל המחלקה של אזריה, שהשתחרר בינתיים מצה"ל. "אמרו לנו שהוא עשה מעשה חמור, שמדובר במחדל ובמשהו לא טוב. דיברנו עם החיילים בשביל שלא יעשו מרד. הרגשתי שהמפקדים מנסים לכסות על התחת של עצמם", אמר.