תלונה: בכיר במשרד התיירות תפר מכרזים ומינה מקורבים

פרסום ראשון • מבקר הפנים לשעבר במשרד הגיש תלונה ובה טען לעשרה מקרים לפחות של מינוי מקורבים ותפירת מכרזים במשרד. המשטרה צפויה לפתוח בבדיקת התלונה. מקורבי הבכיר: "מגיש התלונה פוטר ומנסה לנקום"

עימות המשרד התיירות - והבדיקה המשטרתית: מבקר הפנים לשעבר של המשרד הגיש באחרונה תלונה במשטרה נגד אישיות בכירה במשרד בטענה לשחיתות ציבורית - כך נחשף הערב (שלישי) בחדשות 10. המשטרה צפויה לפתוח בבדיקת הפרטים, אך בסביבת הבכיר טוענים שמדובר בניסיון נקמה מצד המבקר שפוטר מתפקידו.

 

עוד בחדשות 10:

 

על פי הפרטים שהגיעו לידי חדשות 10, מבקר הפנים של משרד התיירות עד לפני שלושה חודשים, חזי שחר, הגיש לפני כשבועיים תלונה במשטרה, במרכזה חשדות למינוי מקורבים ותפירת מכרזים, לכאורה, מצד הבכיר במשרד התיירות. במכתב התלונה הוא פירט עשרה מקרים לפחות המדגימים, לטענתו, את החשדות שהוא מציג. לגרסתו, הוחלט להיפטר ממנו כשומר הסף במשרד כדי להמשיך במדיניות זו.

 

מקורבי הבכיר הדפו את הטענות נגדו. לדבריהם, דוח מבקר המדינה, יוסף שפירא, הצביע על ממצאים נגד מבקר הפנים של המשרד שהובילו גם לסיום תפקידו. לדבריהם, שחר הודח מתפקידו ועל כן הוא מנסה לנקום באמצעות הגשתה של התלונה.

 

ממשרד התיירות נמסר בתגובה לפרסום: "הטענה חסרת כל בסיס ויתרה על כך חזי שחר, נאלץ לעזוב את תפקידו בעקבות הטענות שהעלה מבקר המדינה על תפקודו בדוח מיוחד. מבקר המדינה שיבח באותו דוח את פעילות הבכיר בנושא, אחרי שהבין שהמבקר לא מתפקד. צר לנו כי חדשות 10 בחרו לפרסם בפזיזות וללא בדיקה עיתונאית נדרשת טענות חסרות כל שחר".