סופג ביקורת על התבטאותו. שר החוץ המצרי שוקרי בביקורו בישראל, חיים צח, לע"מ

חמאס על דברי שר החוץ המצרי: "מי שלא רואה בפשעי ישראל טרור - עיוור"

דובר חמאס בחו"ל תקף את סאמח שוקרי בחשבון הטוויטר שלו, לאחר שהשר המצרי טען הבוקר כי "אין דבר הקושר בין ישראל לארגוני טרור חמושים". מוקדם יותר הצהיר נשיא מצרים א-סיסי כי "פוטין מוכן לארח את נתניהו ואבו מאזן לשיחות שלום ישירות"

ארגון הטרור לא שותק. דובר חמאס בחו"ל, חוסאם בדראן, מתח היום (שני) ביקורת על התבטאות שר החוץ המצרי סאמח שוקרי, שטען הבוקר כי "אין דבר הקושר בין ישראל לארגוני טרור חמושים".

 

"מי שלא רואה בפשעי הכיבוש הציוני טרור, הרי הוא עיוור..", צייץ בדראן בחשבון הטוויטר שלו. טענה זו מגיעה לאחר שתלמיד תיכון במצרים שאל היום את השר האם פעולותיה של ישראל נגד הפלסטינים מוגדרים כטרור, ובתגובה ענה שוקרי: ״אין דבר הקושר בין ישראל לארגוני טרור חמושים, אין משהו גורף המוביל למסקנה זו".

 

עוד הוסיף שר החוץ: "כמובן שהאלמנט הביטחוני חזק מאד בחברה הישראלית וזאת בהתאם להיסטוריה שלה". גם נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי שלח מסרים מרגיעים הבוקר לשני הצדדים, כאשר הצהיר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין מוכן לארח במדינתו פסגה בהשתתפות המנהיגים.

 

כתבות נוספות בחדשות 10:

>> בעקבות ירי הרקטה לשדרות: חיל האוויר ביצע עשרות תקיפות ברצועה

>> תיעוד: ילד בן 12 נשלח לבצע פיגוע באזור בגדד

>> הסיבה להתמוטטות מערכת הביוב בריו: כמות עצומה של קונדומים

 

מנסה לפשר בין ישראל והפלסטינים. נשיא מצרים א-סיסי
 

מנסה לפשר בין ישראל והפלסטינים. נשיא מצרים א-סיסי(רויטרס)

"יחסינו עם ישראל והפלסטינים מאפשר לנו לשמש כציר לפתרון הסכסוך", אמר א-סיסי בתדרוך לכתבים מקומיים, "נשיא רוסיה פוטין מוכן לארח את נתניהו ואבו מאזן לשיחות שלום ישירות".

 

בנוסף קרא הנשיא המצרי לפלגים השונים בקרב הפלסטינים לאחד כוחות. "אני קורא לפלגים הפלסטיניים לקיים פיוס לאומי כדי לסייע בהקמת המדינה הפלסטינית", אמר, "השלום ישנה את פני המזרח התיכון, חוגים בישראל משתכנעים יותר ויותר בחשיבות השלום. מצרים נשענת על עקרונות אי התערבות בענייני אחרם, תמיכה ברצונות העמים ופתרונות בדרכי שלום".