משווק הנדל"ן גיא מונסונגו בעימות עם כתבנו מתן חודורוב, חדשות 10

תחקיר "אנליסט": קומבינטור הנדל"ן שינה את שמו – וממשיך לשווק דירות

ביהמ"ש התיר לפרסום לבקשת חדשות 10: גיא מונסונגו, שנעצר בעבר לאחר שנחשף כי חברות הקשורות אליו משווקות דירות במחירים נמוכים מבלי שהוגשו תכניות לעירייה, שינה שמו לחגי שטראוס – וממשיך לשווק יחידות דיור

לבקשת חדשות 10: בית המשפט התיר היום (ראשון) לפרסום כי גיא מונסונגו, קומבינטור הנדל"ן, שינה שמו לחגי שטראוס - וממשיך למכור דירות תחת הזהות החדשה. פרסום הדברים אושר למרות התנגדות המשטרה לכך. הסיבה לצעד זה של מונסונגו נובע ככל הנראה מרצונו שלקוחות עתידיים לא יאתרו אותו בגוגל עם שמו הקודם, בו נחשפו מעשיו, ולכן יירתעו מלערוך עמו עסקאות.

 

ע' מצא דירה בתכנון בת שני חדרים בשכונת קטמון בירושלים בעלות מגוחכת של מיליון שקל בלבד. הוא מיהר לקבוע פגישה עם סוכן המכירות וזומן למתחם "ארנה" בהרצליה. לפגישה הופיע משווק שונה מזה שהוצג במודעה שאותה ראה הרוכש הפוטנציאלי ברשת. "הוא שכנע אותי שאם אני לא נכנס לפרויקט זה פספוס חיי", אמר ע'.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

סופת הענק הגיעה: הוריקן אירמה מכה בקבוצת האיים הדרומיים של פלורידה

ראש השב"כ מזהיר: חמאס מתבסס בלבנון בחסות איראן

ראש המועצה שעוכב לחקירה לצד רמי לוי שוחרר למעצר בית

 

כש-ע' שואל בפגישה עם המשווק כיצד זה מתכוון לממן את רכישת הקרקע, הוא משיב שימכור לשם כך את קומת החניון במתחם - אלא שבעיריית ירושלים מבהירים שמדובר בחניה פרטית, שנמצאת בידיים חיצוניות ולא נכללת בעסקת הרכישה. באופן מוזר המשווק, חגי שטראוס, דומה באופן חשוד למשווק נדל"ן בשם גיא מונסונגו שעקץ מאות ישראלים כשחילק במחירים מגוחכים דירות שלא היו כלל יכולות להיבנות - מפני שהוא מעולם לא החזיק בזכויות לשווק אותן.

 

על פי תחקיר "אנליסט" מנובמבר 2016, חברות הקשורות ליזם משווקות דירות במחירים מבלי שהוגשו תכניות לעיריית רמת גן, ואף נרכשו זכויות בנייה בשטח. מונסונגו אמר אז בתגובה לתחקיר "אנליסט": "השיווק בוצע כדין". לאחר התחקיר, המשטרה פשטה משרדיו של היזם והוא נעצר.

 

לאחר מכן נחשף בחדשות 10 כי ינאי רטפן, מנכ"ל החברה של מונסנגו ויד ימינו, נעצר בחשד שהיה שותפו של מונסנגו ורימה את לקוחותיו. הוא נחקר ביחידת ההונאה של משטרת תל אביב.

 

רוכשי הדירות שילמו למונסונגו בעבר מיליוני שקלים. אך הוא טען אז, כי אדם בשם איתי לקח את כל הכסף. איתי ירד למחתרת עקב החיפושים אחריו בהם פתחה המשטרה, לא סולח למונסונגו על הניסיון להטיל עליו את האחריות לעוקץ. איתי מסר לחדשות 10 מסמכים מפורטים שמספרים היכן בדיוק קבור הכסף מהתרמית הגדולה - וכיצד פעל היזם במטרה להסתיר אותם.

 

במאי האחרון קיבלה המשטרה דיווח על מטען שהונח בבניין מגורים ברחוב נווה יהושוע ברמת גן - בו מתגורר גיא מונסונגו. חבלן נִטרל את המטען, ובמשטרה בדקו אם היה זה ניסיון להזהיר את היזם.

 

מונסונגו או שטראוס?
 

מונסונגו או שטראוס?(חדשות 10)

"החלפתי את שמי בגלל ניסיונות חיסול"

גיא מונסנגו מסר בתגובה: "בית המשפט לא אסר עליי להמשיך בשיווק נדל"ן, ולמעצרי בעבר אין קשר לפרויקטים הנוכחיים. החלפתי את שמי לאחר שני ניסיונות חיסול נגדי, מחשש שיפגעו בי ובילדיי. לפעמים אני מוותר על עדשות מגע ושם משקפיים. אני נרדף בצורה בזויה ולא עניינית על ידי מתן חודורוב וצוותו. ביקשתי ממתן לערוך עמי ראיון בשידור חי אך הוא סירב".