מעין דוידוביץ' סיימה במקום השביעי: "זו אכזבה, רציתי שזה יסתיים אחרת"

הגולשת הישראלית זינקה לשיוט המדליות בדגם ה-RS:X מהמקום החמישי, אך חצתה את קו הסיום אחרי יריבותיה וסיימה במקום השביעי הכללי. משפחתה: "גאים בה על הדרך, מחכים שתחזור לארץ" • לפנות בוקר: חנה מיננקו תנסה לזכות במדליה בגמר הקפיצה המשולשת לנשים ואוסיין בולט ינסה להמשיך ברצף הזכיות בזהב בריצה ל-100 מטרים

  • פורסם ב:
  • 14/08/2016 18:40
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/08/2016 01:13
  • |
  • כתבים:
  • טל שורר
  • ריו

אין מדליה למעין דוידוביץ'. הגולשת הישראלית זינקה הערב (ראשון) לשיוט המדליות בדגם ה-RS:X במשחקים האולימפיים בריו, אך סיימה במקום ה-7 הכללי ולא הצליחה להגיע לפודיום.

 

דוידוביץ' הרשימה לאורך התחרות והגיעה לשיוט הגמר מהמקום ה-5 הכללי, כאשר יש לה את אותו מספר נקודות כמו הסינית והצרפתייה שנמצאות במקום ה-3 וה-4. הגולשת הישראלית, זוכת הארד באליפויות העולם 2013 ו-2014 ובכסף באליפות אירופה 2012, הייתה מרוחקת 5 נקודות בלבד משתי הגולשות המובילות, והייתה יכולה באופן תיאורטי לאיים גם על שני המקומות הראשונים.

 

בסיום שיוט המדליות, שארלין פיקון הצרפתייה זכתה במדליית הזהב עם 64 נקודות שליליות, פיינה צ'ן הסינית קטפה את מדליית הכסף עם 66 נק' ובמדליית הארד זכתה סטפניה אלפוטינה הרוסייה עם 69 נקודות שליליות.

 

כמעט עשתה זאת. מעין דוידוביץ'
 

כמעט עשתה זאת. מעין דוידוביץ' (רויטרס)

>>> צפו בראיון עם מעין:

מיד לאחר סיום השיוט אמרה דוידוביץ': "אני מבואסת ומאוכזבת, אין משהו אחר לומר. אני מרוצה מההכנות, לא מצטערת על שום דבר שעשיתי, אך לא חשבתי שאסיים כך את התחרות. עשיתי תחרות טובה אבל עשיתי החלטות לא טובות במהלך השיוט. נחזור הביתה, ננוח קצת ונמשיך הלאה".

 

אחיה, דן, סיוון ושרון דוידוביץ', הבטיחו כי יעניקו לה תמיכה גדולה עם שובה לארץ, למרות האכזבה. "אנחנו גאים בה על הדרך, ושתחזור, אנחנו מחכים לה בארץ", הם אמרו לאחר שיוט המדליות. "היא מבואסת, היא התחילה את הספורט הזה מגיל צעיר, הפסידה לימודים בבית הספר והרבה דברים, ואנחנו מקווים שתחזור באולימפיאדה הבאה ותביא מדליה".

 

עוד הוסיפו האחים: "ההורים גאים, כל המשפחה למעלה עודדו לאורך כל השיוט. הקבוצה הראשונה ברחה לה. הרוח נפלה ל-3 קשר וזה תנאים קשים לכולם, לא רק לה. המערכת לא עזרה לה בעבר אז היא רצתה לפרוש. כשהיא חזרה הוועד האולימפי עזר לה. מעיין בטח מאוכזבת, גם אנחנו מאוכזבים. היא עשתה עבודה טובה".

 

כתבות נוספות מהמשחקים האולימפיים בריו:

>> סיפורו המרגש של אורי ששון - הג'ודאי שהוועד האולימפי לא תמך בו עד גיל 12

>> הג'ודאי המצרי שסרב ללחוץ את ידו של ששון: "מתנגד לנורמליזציה עם ישראל"

>> זהב 23 לפנומן מייקל פלפס - שהתחרה במשחה האחרון שלו באולימפיאדה

 

חצתה את קו הסיום אחרי יריבותיה העיקריות. דוידוביץ'
 

חצתה את קו הסיום אחרי יריבותיה העיקריות. דוידוביץ'(רויטרס)

לפנות בוקר: קנייזבה-מיננקו בגמר הקפיצה המשולשת, בולט ב-100 מ'

בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר (בין ראשון לשני) תתחרה בבור הקפיצות בריו אתלטית ישראלית נוספת שסומנה לפני תחילת האולימפיאדה כתקווה למדליה, חנה קנייזבה מיננקו - שתשתתף בגמר הקפיצה המשולשת לנשים.

 

מיננקו, מדליסטית הכסף מאליפות העולם 2015 ואליפות אירופה שנערכה השנה, העפילה לגמר לאחר דרמה גדולה בשלב המוקדמות, כאשר פסלה בשני ניסיונות הקפיצה הראשונים שלה ולא קבעה תוצאה. רק בקפיצה השלישית והאחרונה קבעה הישראלית 14.20 מטרים והצליחה להעפיל לגמר מהמקום ה-8 הכללי.

 

עם כל הכבוד למיננקו, העולם כולו יתמקד הערב בעיקר באדם אחד, שיאן העולם אוסיין בולט, שיתחרה בחצי הגמר - ובמידה ולא יהיו תקלות - גם בגמר הריצה ל-100 מטרים במסלול בריו. בולט ינסה לזכות במדליית הזהב במקצוע זה באולימפיאדה שלישית ברציפות, כאשר המתחרה העיקרי שלו צפוי להיות ג'סטין גטלין האמריקני.

 

 

העפילה לגמר ברגע האחרון. מיננקו בשלב המוקדמות בריו
 

העפילה לגמר ברגע האחרון. מיננקו בשלב המוקדמות בריו(רויטרס)