אולמרט נכנס לכלא, רויטרס

פרסום ראשון: אהוד אולמרט מנסה לקבל זיכוי בפרשת טלנסקי

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר הגיש לבית המשפט העליון פסק דין שניתן בארצות הברית ובו זוכה מושל וירג'יניה מעבירות שחיתות. לטענתו, הוא רלוונטי גם למקרה של אולמרט. בפרקליטות דוחים את הטענות

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מנסה לקבל זיכוי בפרשת טלנסקי. לחדשות 10 נודע היום (ראשון) כי לפני כשלושה שבועות הגיש פרקליטו של אולמרט, עורך הדין אייל רוזובסקי, פסק דין שניתן בארצות הברית לבית המשפט העליון ולטענתו נסיבות האירועים דומות.

 

בפסק הדין המדובר זיכה בית המשפט העליון שבארצות הברית את מושל וירג'יניה מעבירות שחיתות שעניינן קבלת שוחד. עורך דין רוזובסקי ביקש לצרף את פסק הדין לאסמכתאות אחרות בתיק וטען כי פסק הדין של בית המשפט העליון רלוונטי גם לעניינו של אולמרט ויש לזכותו.

 

בתגובה טענה הפרקליטות כין אין קשר בין שני פסקי הדין מכיוון שפסק הדין מדבר על עניין של שוחד ובמקרה של אולמרט מדובר בעבירות מרמה והפרת אמונים. עוד טענה הפרקליטות כי אם כל הכבוד לפסק הדין האמריקני, הרי שהוא אינו תואם את הדין בישראל.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> גזר הדין לאולמרט בתיק טלנסקי: "דגל שחור המחייב ענישה משמעותית ומאסר בפועל"

>> אהוד אולמרט הורשע בשיבוש הליכי משפט בפרשות טלנסקי והולילנד

 

 

אהוד אולמרט לאחר הכרעת הדין
 

אהוד אולמרט לאחר הכרעת הדין(רויטרס)

בשבועות הקרובים צפוי בית המשפט העליון, ברשות השופט סלים ג'ובראן, לפרסם את החלטתו בנוגע לערעור על העונש שניתן בפרשת טלנסקי, במסגרתו נגזרו על אולמרט שמונה חודשי מאסר בפועל בעקבות חשיפת הקלטות של שולה זקן"איש ציבור, שר בממשלה המקבל כספים במזומן בדולרים ועושה בהם שימושים פרטיים ואינו מודיע לאיש - יש לכך חומרה מיוחדת, והוא פוגע באמון הציבור ובנבחריו", נכתב בגזר הדין.