פרסום ראשון: הרפורמה במערכת הבריאות מכפילה את מחירי הביקורים אצל הרופא

הרפורמה במערכת הבריאות היתה אמורה להפחית את ההוצאות שלנו על בריאות. השבוע העביר משרד הבריאות חוזר לקופות החולים על עדכון התשלומים לשירותי בריאות ותרופות ובאופן מפתיע - כל המחירים עלו • משרד הבריאות: "המשרד יבחן לאורך זמן את התשלומים בפועל של המבוטחים"

הרפורמה במערכת הבריאות מכפילה את התשלומים עבור הלקוחות בקופות החולים, כך פורסם לראשונה הערב (ראשון) בחדשות 10. הרפורמה שהייתה אמורה להקל על הציבור תפגע בעיקר בחולים הכרוניים ובשכבות החלשות שנאלצות לקבל טיפולים קבועים במרפאות.

 

אלו הם המחירים החדשים: מחיר השתתפות עצמית לביקור בית כשהמרפאה פתוחה עמד על 10 שקלים, כעת עלה ל-20 שקלים. מחיר ההשתתפות בביקור בית כשהמרפאה סגורה עמד על 43 שקלים וכעת עומד על 85 שקלים, ההשתתפות על אשפוז סיעודי מורכב עמד לפני הרפורמה על 63 שקלים וכעת עומד על 125 שקלים.

 

בעבור טיפולים פארא רפואיים במרכזים להתפתחות הילד התשלום לפני הרפומה 15 שקלים לביקור וכעת נשלם פי שניים - 30 שקלים. נשים בהיריון שילמו עד עכשיו 30 שקלים בעבור בדיקת חלבון עוברי וכעת יאלצו לשלם 59 שקלים.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה על עליית המחירים כי: "המשרד יבחן לאורך זמן את התשלומים בפעול של המבוטחים. אנו צופים שהרפורמה תוביל לכך שיותר אנשים ינותחו במסלולים שבהם יש חיסכון בהשתתפויות העצמיות ולכן בפועל, העליה תהיה נמוכה יותר".

 

מערכת חדשות 10 ממשיכה לעקוב אחר העלויות ומבקשת ממי שנתקל בבעיות שיכתוב לנו למייל הבא: briut10news@gmail.com.