"מכבדים כל מה שהמשטרה תגיד". מני נפתלי (ארכיון), צילום מסך

בשבוע ה-41 ברציפות: קרוב ל-1,000 אנשים בהפגנה בפתח תקווה

גם השבוע מספר המפגינים במחאה על "הסחבת" בחקירות ראש הממשלה עבר את הגבלת בג"ץ שעומדת על 500 בלבד. המשטרה הכילה את החריגות, שכללו גם שימוש ביותר מגפונים מהמותר. מני נפתלי: "מכבדים כל מה שהמשטרה תגיד"

קרוב ל-1,000 אנשים הגיעו הערב (שבת) להפגנה בכיכר גורן בפתח תקווה, על מנת להביע מחאה נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בפעם ה-41 ברציפות.

 

המפגינים טוענים ל"סחבת" בחקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מצידו של היועמ"ש. בג"ץ הגביל בצו ביניים את מספר המפגינים המותר ל-500, והטיל הגבלות נוספות, המשטרה בינתיים הכילה את החריגות. עוד לפני השעה  הנקובה לתחילת ההפגנה היו במקום יותר מ-500 אנשים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

אלשיך על חקירות נתניהו: "אם תוקפים אותנו מימין ומשמאל - אנחנו פועלים ישר"

ראש אגף החקירות במשטרה סיכם עם המפכ"ל על פרישתו בעוד שבועות

למרות הגבלות בג"ץ: 2,000 איש הפגינו בפתח תקווה


"אמרנו שברגע שמגיעים 500 לפנות לגבעה ממול, לפי החלטת בג"ץ", אמר מני נפתלי, ממובילי המחאה ואב הבית לשעבר במעון רה"מ. "מכבדים כל מה שהמשטרה תגיד", הוסיף, "אם היא רואה שישי יותר מגפונים יכולה להחרים אותם, זה התפקיד שלה", אמר ביחס למגבלה נוספת שהציב בג"ץ.

 

במקביל נערכה בירושלים מחאה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, במחאה על החלטת בית המשפט בנושא מבקשי המקלט. עשרות אנשים הגיעו למחות על ההחלטה שלא לאפשר כליאת מבקשי מקלט שמסרבים להיות מגורשים למדינה שלישית באפריקה ליותר מ-60 ימים.

 

אתמול פורסם כי ראש אגף חקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, סיכם עם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, על פרישתו מהתפקיד בתוך מספר שבועות. על פי הדיווח, ייתכן אף שעד החגים יפרוש יצחקי מתפקידו, זאת לאחר שבתחילה דובר על כך שהוא יישאר כמה חודשים, עד שיוגשו ההמלצות בתיקי נתניהו.


מתוקף תפקידו אחראי יצחקי על חקירות נתניהו בתיקי 1000 ו-2000, סיבה שבגינה ככל הנראה נשאר עד כה במשטרה - זאת למרות שאמור היה לפרוש אחרי 30 שנות שירות. על פי המסתמן לפרישתו יש קשר לא מבוטל להתנהלות התיקים, שנמצאים כעת בישורת האחרונה לפני ההמלצות. מי שככל הנראה יהיה חתום עליהן הוא מחליפו בחודשים האחרונים, ניצב גדי סיסו.

 

חקירות נתניהו יהיו חתומות על שמו ניצב יצחקי. בתקופתו נפתחו מספר שיא של חקירות - נגד אישי ציבור, אנשי עסקים, ראשי ארגוני פשיעה. כמו כן הוא אחראי על הקמת מערך המאבק בשיימינג ברשת במיוחד בקרב קטינים,יחידה שאין כמוה בעולם המערבי. מחליפו של יצחקי, ניצב גדי סיסו נחשב ממשיך דרכו ויד ימינו. בין השניים ידידות אישית ומקצועית.

 

רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, ממתינה גם היא להחלטת היועמ"ש בפרשת המעונות. הוא צפוי להודיע בימים הקרובים על החלטתו להגיש כתב אישום נגדה, בכפוף לשימוע, על כך פורסם לראשונה בחדשות 10. החשד המרכזי נגד רעיית רה"מ, שפורסם גם הוא בחדשות 10, הוא הזמנת אוכל ממסעדות יוקרה ומשפים בעשרות אלפי שקלים, על חשבון הציבור, למרות היותה של מבשלת בבית.

 

בסוף השבוע נתניהו עברה בדיקת פוליגרף לבקשת יואב יצחק ואתר NEWS1, ונמצאה דוברת אמת במספר שאלות, שלא בהכרח ייצגו את החשדות נגדה.