הערכה: היועמ"ש יאשר לחקור את ראש הממשלה

יממה אחרי חקירתו באזהרה של ארי הרו, מעריכים במערכת המשפטית כי לחדר החקירות יגיעו בקרוב לא רק דמויות נוספות בלשכת ראש הממשלה, אלא גם נתניהו עצמו ואולי גם בני משפחתו. מקורב לנתניהו: "למרות הלחץ התקשורתי, לא יהיה כלום - כי אין כלום". הרו עצמו צפוי לשוב ולהיחקר באזהרה בימים הקרובים

הולך ומסתבך? למחרת חקירתו באזהרה של ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, ארי הרו, במערכת המשפטית מעריכים הערב (שישי) כי יתכן שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יאשר בקרוב את חקירתו באזהרה של ראש הממשלה עצמו, בנימין נתניהו, ואולי גם של בני משפחתו.

 

הרו נלקח אתמול לתשאול שהפך לחקירה באזהרה אחרי נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. מי שהיה אחראי על העברת תרומות לליכוד מנדבנים בארצות הברית מכיר את צינורות העברת הכספים דרכם יתכן עברו גם הכספים שנמצאים במוקד הבדיקה שעליה הודיע מנדלבליט בשבוע שעבר באופן רשמי.

 

נתניהו והיועמ
 

נתניהו והיועמ"ש מנדלבליט(רויטרס (ארכיון))

בדומה לפרטים המעטים ביותר שידועים בכל הנוגע לבדקיה שנערכת בימים אלה בעניינו של נתניהו, לא ברור מהו המידע שמסר הרו לחוקרי המשטרה במהלך חקירתו אתמול. עם זאת, בעוד בשבוע שעבר ההערכה הרווחת הייתה שהבדיקה לא תגיע לכדי חקירה, הרי שלאחר חקירתו של הרו גברה ההערכה שנתניהו עצמו עלול למצוא עצמו בחדר החקירות.

 

הרו שוחרר אתמול בתום 15 שעות חקירה למעצר בית והוא צפוי לשוב בימים הקרובים לחדר החקירות של יחא"ה, כדי למסור את גרסתו לאירועים שבמסגרת הבדיקה נגד ראש הממשלה וכן בפרשה שבלבה הוא עצמו עומד, שם עשויה להיות בקרוב המלצה לכתב אישום. לצד של הרו עתידים להגיע לחקירה ברוב גם גורמים בכירים נוספים שעבדו לצד הרו בארצות הברית ובלשכת ראש הממשלה.

 

אם אכן ימצא עצמו נתניהו בחדר החקירות, הרי שזו תהיה הפעם הראשונה מאז פרשת "בר-און-חברון" שבה מתרחש אירוע שכזה בקריירה של נתניהו, שבכל המקרים מאז הצליח לנער מעליו חשדות כאלה ואחרים. זו גם הפעם הראשונה מאז שבה אנשים מהסביבה הקרובה לו נחקרים במשטרה. בכל מקרה, גורם המקורב לראש הממשלה הבהיר הערב: "למרות הלחץ התקשורתי שמטרתו להפיל את ראש הממשלה נתניהו דרך חקירות, לא יהיה כלום - כי אין כלום".