לא נמסר גינוי על רצח הישראלים. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, רויטרס

הפתח בעקבות הפיגועים: "מנחמים את משפחות השהידים הגיבורים"

הוועדה המרכזית של התנועה, בראשותו של יו"ר הרשות אבו מאזן, התכנסה אתמול ברמאללה וגינתה את הכתר שהטיל צה"ל על חברון. בהודעה שנמסרה לאחר הישיבה נמסר כי התנועה ניחמה את משפחות המחבלים, שלדברי הפלסטינים "הקריבו עצמם למען החירות של עמם". לא נמסר גינוי לרצח הישראלים בפיגועים שאירעו בימים האחרונים

הוועדה המרכזית של תנועת פתח, בראשותו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, התכנסה אמש (שבת) ברמאללה ודנה בין היתר במצב הביטחוני בחברון.

 

הוועדה גינתה את הכתר שמטיל צה"ל באזור חברון מאז פיגוע הירי לפני יומיים בכביש 60, סמוך לעתניאל, וניחמה את משפחות המחבלים שנורו למוות בעקבות הפיגועים האחרונים. בהודעה שפורסמה לאחר הישיבה לא נמסר שום גינוי לרצח הישראלים בפיגועים שאירעו בימים האחרונים.

 

"אנו מגנים את פשעי ההרג השיטתי שמבצעים כוחות הכיבוש ואת ההוצאות להורג המבוצעות מדי יום במחסומי המוות, כפי שקרה כאשר האזרחית שארה טראירה הוצאה להורג בדם קר על ידי כוחות הכיבוש, וכן הוצאתו להורג של הילד מחמד בדראן מבית עור אלתחתא", נמסר בהודעת פתח לאחר הישיבה.

 

בנוסף גינתה הוועדה את העונשים הקולקטיביים שמוטלים על חברון וקראה לקהילה הבינלאומית להכריח את ישראל להפסיק את הפשעים המבוצעים לטענתה נגד העם הפלסטיני: "אנו מנחמים את משפחות השהידים הגיבורים של העם הפלסטיני, שהקריבו עצמם למען חירות עמם. אנו מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים הגיבורים ושחרור לאסירים הגיבורים גם כן".

 

כתבות נוספות בנושא:

>> תושבי חברון תחת כתר: "הדרכים אצלנו סגורות מכל הכיוונים"

>> מדינת ישראל נגד פייסבוק: השרים רוצים להגביל את פעילות הרשת בגדה

>> מיכאל מרק, אב לעשרה, הוא הנרצח בפיגוע הירי בהר חברון