הציוץ ה"אנטישמי" של טראמפ, שנמחק, חשבון הטוויטר של דונלד טראמפ

טראמפ צייץ "הילרי מושחתת" עם סמל מגן דוד - ומחק

ציוץ של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית גרר היום זעם והאשמות באנטישמיות, לאחר שצירף לתמונתה של הילרי קלינטון טענות על שחיתות - כאשר הן מופיעות בתוך סמל אדום של מגן דוד, על רקע דולרים. כעבור שעתיים, הועלה מסר מתוקן. במקביל, קלינטון הגיעה היום לתשאול ב-FBI בפרשת המיילים

לא מעט אמריקנים, ביניהם גם תומכי המפלגה הרפובליקנית, קוראים לדונלד טראמפ אנטישמי - והציוץ ששיחרר הערב המועמד המשוער של המפלגה לנשיאות ארצות הברית, ודאי לא יגרום להם יותר מדי רוגע.

 

טראמפ צייץ תמונה של הילארי מהקמפיין שלה, תחת הכותרת "עשתה היסטוריה", ובה הוא הוסיף מלים משלו באותו הקשר - "המועמדת המושחתת ביותר לנשיאות ארצות הברית", רק שליד תמונתה, שם את הססמה נגדה בתוך מגן דוד בצבע אדום, וכאשר ברקע שטרות של דולרים.

 

לאחר שהרשת התקוממה נגד השימוש בסמל היהודי, "תיקן" טראמפ והעלה את הציוץ מחדש - כאשר הפעם הססמה נגד הילארי ממוקמת בתוך עיגול באותו הצבע. עד אז, חלפו שעתיים, בהן רבים צילמו את המסך והפיצו את המסר.

 

דונלד טראמפ. שוב מסתבך
 

דונלד טראמפ. שוב מסתבך(רויטרס)

במקביל, הילרי לא צריכה את טראמפ כדי להיות בכותרות בהקשרים שליליים: היום (שבת) היא תושאלה במשך שלוש שעות וחצי במטה ה-FBI בוושינגטון. קלינטון הגיעה ביוזמתה לתשאול, במטרה לנסות ולסיים במהירות האפשרית את החקירה הפדרלית בעניין שרת הדואר האלקטרוני הלא מאובטח, בו השתמשה כאשר היתה שרת החוץ בממשל אובמה.