האב שניסה למכור את בתו: "לא יכול לחיות בלעדיה"

בדיחה שיצאה משליטה - כך מגדיר אלי (שם בדוי) את החשד לפיו ניסה למכור את בתו הפעוטה בגלל חובו. עכשיו, אחרי שהורשע בקבלת דבר במרמה וחזר לזרועות רעייתו, הוא יוצא עמה למאבק להחזרת בתם הביתה. "שילמתי על הטעות שלי. אני רק רוצה את החיים שלי בחזרה עם הילדה והאישה שאני אוהב"

  • פורסם ב:
  • 17/06/2016 22:02
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/06/2016 01:45
  • |
  • כתבים:
  • מיה איידן

אלי ושרון (שמות בדויים) פוגשים את התינוקת שלהם פעם בשבוע לשעה תחת פיקוח עובדי הרווחה. 60 דקות שבהן מתעדים כמעט כל רגע, ולאחר מכן צופים בה, בתמונות ובסרטונים שוב ושוב, כשהיא נשארת אצל משפחת האומנה הזמנית שמגדלת אותה. היא כבר בת תשעה חודשים, ובכל מפגש הם מגלים על בתם משהו חדש. היא כבר למדה להתהפך, יש לה שתי שיניים ראשונות, והיא חייכנית ושמחה. אין לה מושג שאביה נעצר לפני כחצי שנה, בחשד שניסה למכור אותה.

 

100 אלף שקלים, זה היה תג המחיר שהוצמד לתינוקת, על ידי אלי, בצחוק לטענתו, בשיחה בין חברים במרכול שבו עבד כאחראי משמרת. באותה תקופה, הוא היה זקוק לסכום כסף שלא הצליח לגייס. "שלושה חודשים שהיה לי עיקול במשכורת", הוא מספר בראיון מיוחד. "הו לי עסקים שנפלו והייתה הוצאה לפועל שלא ידעתי עליה. הייתי צריך 5,000 שקלים דחוף. הייתה לי כוונה להשיג אותם. ניסיתי דרך העבודה ואמרו 'אי-אפשר'. אז אמרתי, כדבר שטות, 'אני מוכר את הילדה שלי'".

 

לטענתו, מי שחשב שהיה חבר לעבודה התברר כסוכן משטרתי. "הוא ניסה לשדל אותי, להביא אותי למישהו כדי שאקדם את העסקה. ואני מקדם את העסקה כדי לקבל את ה-5,000", הוא מספר. הוא המשיך והחל לדבר עם הסוכן המשטרתי על כסף, וגם על ההורים המאמצים המיועדים - זוג בוכרים מארצות הברית. הם הסכימו גם על הסכום - 100 אלף שקלים - ואלי המשיך להתעקש על מקדמה של 5,000 שקלים.

 

אלי (שם בדוי) עם בתו התינוקת
 

אלי (שם בדוי) עם בתו התינוקת()

הסוכן הסכים להביא את המקדמה בסך 5,000 שקלים בתנאי שאלי יביא את התינוקת והם יצלמו תמונה שתישלח לבני הזוג. על פי כתב האישום: "במהלך הפגישה העביר הנאשם את התינוקת לסוכן ואמר לו: 'הנה, תכירי את האבא החדש שלך'".  "האישה ידעה שהכוונה היא .. היא לא הסכימה איתי. אבל עשיתי את זה ואני בוכה על זה עד עכשיו", מעיד אלי. "באותו יום הוא לקח את הילדה ואני מטומטמת, לא עצרתי אותו", משחזרת רעייתו. "הוא לא אמר לי לאיפה הוא הולך, אלא שהוא חוזר בתוך כמה דקות הביתה".

 

לטענת אלי, במקום לצלם את התמונה המצופה עם הילדה, הסוכן המשטרתי תיעד את העברת מעטפת הכסף עם 5,000 השקלים. אלי נעצר במקום ונלקח לחקירה. אשתו, שכלל לא הייתה מודעת לדרמה, קיבלה טלפון בהול להגיע למשטרה, ונלקחה גם היא לחקירה. מאז אותו רגע התינוקת הועברה לשירותי הרווחה.  "צריך להיות הכי אכזרי בעולם לקחת לי את הילדה. עשו לי רצח אופי. רצחו אותי לגמרי, כאילו זו באמת הייתה הכוונה. הטעות שלי היא שהתחלתי עם זה. לא עושים דבר כזה ולא משחקים. אני לא יכול לחיות בלעדיה".

 

אלי (שם בדוי) לאחר מעצרו
 

אלי (שם בדוי) לאחר מעצרו(חדשות 10)

"לקחו את הילדה מידיי והסבירו לי שאני שותפה לסחר בבני אדם. אני לא הבנתי מה רוצים ממני", מספרת שרון. העבירה הראשונית הייתה סחר בבני אדם, אבל לאחר כמה ימי חקירה, הוגש כתב אישום על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.  במסגרת עסקת טיעון שבה הודה אלי באישום הזה הוא נידון לארבעה חודשי עבודות שירות. הפרקליטות ערערה, אבל העונש נותר בעינו.

 

עכשיו אלי ושרון, שחזרו לחיות ביחד, נלחמים על הזכות לקבל בחזרה את המשמורת על בתם התינוקת. השופט משה דרורי קיבל את טענתם אחרי שאלי לא הרוגע בסחר בבני אדם ואשתו לא הואשמה מעולם. אבל רשויות הרווחה שעדיין חוששות לשלומה של הפעוטה, התנגדו בתוקף והגישו ערעור לבית המשפט העליון. בית המשפט העליון השאיר כרגע את התינוקת בחסות רשויות הרווחה, ואלי ושרון ימשיכו בתקופה הקרובה לפגוש אותה פעם בשבוע בפיקוח.

 

"אני רוצה את הילדה שלי. שילמתי על הטעות שלי. מספיק", אומר אלי.  "יש לי גם חצי שנה בלעדיה, גם חצי שנה שאני אמור לרצות עבודות שירות. עבר לי בראש לחרטט מישהו, לא למכור כלום. אני מאוד מצטער וכואב. אני רק רוצה את החיים שלי בחזרה עם הילדה והאישה שאני אוהב. אלה החיים האמתיים וכל השאר הבל הבלים". שרון: " לראות אותה שעה פעם בשבוע - זה גומר אותי. זה חצי שנה של סבל נוראי להיות בלי הילדה הזו. אני רוצה לגדל את הבת שלי. אני רוצה את הבת שלי בבית".