"אנליסט": התחבורה הציבורית, הצפיפות ועוד – מה מונע מנצרת מלפרוץ קדימה?

"קרוב לבית": הרחוב הראשי של נצרת עמוס כל כך, שהוא נראה כמו מעצמה של תחבורה ציבורית – אך בפועל זה לא בדיוק המצב, והאזרח הקטן משלם על העומס הזה מכיסו. אם זה לא מספיק, גשר שתוכנן להקל על הפקקים באזור לא הוקם, והתאונות באזור רק נמשכות

"קרוב לבית": נצרת היא עיר עם פוטנציאל עצום שיכולה להביא אליה מיליוני תיירים נוצרים, אך בפועל יש פער עצום בין ההבטחה לבין המימוש בשטח.

 

הרחוב הראשי של העיר נראה כמו מעצמה של תחנה מרכזית עם אוטובוסים של חברת "עפיפי" שחונים בחניה כפלה ומשולשת, בה הם חוסמים את הדרך הצרה ממילא. אם זה לא מספיק, רבים מהם אוספים נוסעים בודדים בכל אוטובוס, במקרה הטוב. כיצד אפשר להיות חברה רווחית עם שני נוסעים באוטובוס? יש את משרד התחבורה, שמסבסד כל קילומטר בעבור אחמד עפיפי, הזכיין הפרטי שמפעיל את האוטובוסים.

 

"קרוב לבית" בנצרת - כתבות נוספות:

נשים בחזית: הנשים פורצות הדרך בנצרת שמובילות לשינוי בחברה הערבית

עיר ללא רחמים: נצרת מוכת פשע - אבל ראש העיר מרוצה

בין שתי ערים: מה גורם לתושבי נצרת לעבור לנצרת עילית?

 

גם מבחינת פקקים העיר לא מתקדמת: בזמנו תוכנן גשר מנצרת עילית הסמוכה שהיה אמור לחבר אותה ישירות לכביש המהיר הקרוב דרומה, אך הגשר עדיין לא קם וכך כל התנועה בצפון מתנקזת לצוואר הבקבוק של נצרת, שידוע בכינויו "כיכר התאונות".

 

תגובת "שירותי אוטובוסים מאוחדים נצרת": "ממצאי 'הבדיקה' של עיריית נצרת אינם תואמים כלל את הנתונים המדווחים למשרד התחבורה מתוך מערכות הכרטוס באוטובוסים. יחס הנוסעים הממוצע לאוטובוס הינו מהגבוהים בענף, והיקף הנסיעות המבוצעות בפועל מוצדק וחיוני. הפתרון לבעיית הגודש בכבישים בנצרת מצוי בהקמת תחנה מרכזית, מסלולי תחבורה ציבורית ותחנות המתנה מוסדרות".

 

תגובת משרד התחבורה: "משרד התחבורה הציע לעיריית נצרת להפוך את הרחוב הראשי לנתיב תחבורה ציבורית בלבד, אך נענה בשלילה. מתוך 22 הקווים העירוניים, יש ארבעה בלבד שעליהם עולים בממוצע פחות מ-7 נוסעים. ביטולים יוביל לניתוק לש שכונות שאותן הם משרתים ולפגיעה בנגישות לבית החולים העירוני".

 

משרד הפנים: "הסוגיה מוכרת לנו. לאחרונה החלה לפעול ועדת חקירה גיאוגרפית לבחינת שינוי גבולות וחלוקת הכנסות באזור הגליל והעמקים, אשר בוחנת בין השאר גם את הסוגיה הזו. היא תשמע את הגורמים הרלוונטיים ותעביר את המלצותיה למנכ"ל משרד הפנים בתקופה הקרובה".

 

הצפיפות משפיעה. נצרת
 

הצפיפות משפיעה. נצרת(חדשות 10)