הניצב שעבר לפוליטיקה: "מינוי ליברמן תקין פורמלית אך לא תקין פוליטית"

ניצב בדימוס יואב סגלוביץ' הצטרף למפלגת "יש עתיד" וסיפר על הסיבות לכניסתו לפוליטיקה ועל הקשר לחקירות ליברמן וסערת המפכ"ל. "היה מקום להעמיד את ליברמן לדין בנסיבות מחמירות"

השבוע יאיר לפיד קיבל למפלגתו חבר חדש. ניצב בדימוס, יואב סגלוביץ', היה אחראי ללא מעט חקירות בכירים ושרים, כולל זו של שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן, אותו גם הציע להעמיד לדין. בראיון ל"שישי עם אילה חסון", הוא מספר על הכניסה למפלגה ועל מטרותיו.


"יכולתי להיות פרשן, פוליטיקאי או אף אחד מהשניים", מספר סגלוביץ'. "לאחר זמן רב בו החלטתי שאפנה לפוליטיקה בחנתי את המפלגות השונות, ובחרתי בלפיד. נוצר בינינו קליק מיידי".

 

"אלשיך שגה". מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך(לשכת עורכי הדין בישראל)

למרות החיבור בין ליברמן ליו"ר מפלגתו, מספר סגלוביץ' כי הוא לא שינה את דעתו לגביו. "אני עדיין חושב שהיה מקום להעמידו לדין בנסיבות מחמירות, היועמ"ש חשב אחרת. במדינת חוק התפקיד של המשטרה הוא להביע את דעתה בקול רם אך לא היא מחליטה לבסוף".

 

"לכאורה אין בעיה עם מינויו לתפקיד מבחינה פורמלית", מרגיע יואב סגלוביץ' על מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון. "אך תקין זה לא".


על הודעת המשטרה בעניין שרה נתניהו סבור סגלוביץ' כי המפכ"ל שגה. "אסור להפוך את השגיאה הזו לאידיאולוגיה. פרסום חוו"ד משטרתי על תוצאות חקירה הוא דבר חשוב מאין כמותו. זכות הציבור לדעת היא היכולת של האזרחים להבין מה קורה כאן, ויש משמעות לאמירה משטרתית ברורה".