סחף את ההמון כהרגלו - ונאלץ לספק תירוצים: הערב שנתניהו ירצה לשכוח

ראש הממשלה נאלץ למצוא את עצמו בכנס בגני התערוכה במקום הנמוך ביותר. את האופוריה שלאחר הבחירות, בדיוק באותו המקום, החליפו תירוצים לחשדות ולחקירות נגדו, וגם הוא ידע כי זו אינה שעתו היפה • פרשנות

כנס התמיכה בנתניהו: אלפים פקדו אמש (רביעי) את ביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב, על מנת להפגין את תמיכתם בראש הממשלה, על רקע החקירות נגדו. נתניהו הרטוריקן המוכשר נאם שם, כמו שהוא יודע, וגייס את תמיכת ההמון, אולם גם הוא יודע שבסופו של יום הוא שם כדי לספק תירוצים.


כשנתניהו יביט פעם לאחור, הוא יבין כי זו לא הייתה שעתו היפה. אדם עם יכולות כל כך מרשימות, שנאלץ למצוא את עצמו עם איוב קרא ונאוה בוקר לצדו, תוך שהוא יורד למקום הכי נמוך. אין ספק שנתניהו לא היה רוצה לספק את כל ההסברים הללו על עצמו, על המתנות, על עסקה שהוא מנסה לרקוח עם מוציא לאור.


>> ראש ממשלה בחקירה - כתבות נוספות:
ראש אגף החקירות לשעבר: "מאמין שיוגש כתב אישום נגד נתניהו"
חוטובלי: "אני מגבה את נתניהו, אבל לא נהיה חלק ממקהלה"
מבחירות ועד מרד: כל התרחישים האפשריים במקרה של אישום נגד נתניהו


לפני שנתיים היה ראש הממשלה באותו המקום, אחרי הניצחון המרשים בבחירות. אז הוא היה בשיא האופוריה, כשדיבר על התוצאה, וכשצעקו לו "ביבי מלך ישראל". היום הוא היה שם בעמדה מתגוננת, במקום שבו הוא צריך לתת הסברים.


מלבד נתניהו נאמו עוד שלושה שרים, אופיר אקוניס, צחי הנגבי ומירי רגב. מי שנוכחותו החסרה הייתה הבולטת ביותר היה שר התחבורה ישראל כ"ץ, שהגיע בחופזה עם תחילתו של הכנס. אין ספק שבשבילו ההגעה הייתה אילוץ, לאחר שסומן בלשכת ראש הממשלה כחותר תחתיו.