אישה כבת 40 נרצחה בפיגוע דקירה בהר חברון, המחבל נמלט

מחבל דקר אישה בביתה בהתנחלות שבדרום הר חברון ונמלט מן המקום. מותה נקבע במקום לאחר פעולות החייאה. כעת עורכים כוחות הביטחון חיפושים נרחבים אחר המפגע, שככל הנראה כבר נטש את היישוב וברח צפונה

פיגוע דקירה בדרום הר חברון. אישה כבת 40 נרצחה אחר הצהריים (ראשון) על ידי מחבל שדקר אותה בביתה שבהתנחלות עתניאל - ונמלט מן המקום. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בישראלית פעולות החייאה, אך לבסוף כאמור נאלצו לקבוע את מותה.

 

כעת עורכים כוחות הביטחון חיפושים נרחבים אחר הפלסטיני, כאשר גם מסוק צבאי הוזנק לאזור. על פי ההערכות הוא כבר יצא מן היישוב וברח לכיוון צפון. תושבי האזור התבקשו להתסגר בשלב זה בבתיהם.

 

מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה כי האישה נאבקה עם המחבל במשך כמה דקות בכניסה לבית. במהלך הפיגוע שהו ככל הנראה בבית שלושה ילדיה של הנרצחת.

 

חובש מד"א נועם בר, שהוזעק למקום, סיפר על זירת הפיגוע. "המראה היה קשה, ראינו אישה כבת 40 מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק, היא סבלה מפציעות חודרות בפלג גופה העליון", הוא תיאר, "ביצענו בה פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה".

 

 

מצוד נרחב אחר המחבל. זירת פיגוע הדקירה בעתניאל
 

מצוד נרחב אחר המחבל. זירת פיגוע הדקירה בעתניאל(ללא קרדיט)

כוחות הביטחון עורכים תדרוך לקראת המצוד אחר המחבל הנמלט
 

כוחות הביטחון עורכים תדרוך לקראת המצוד אחר המחבל הנמלט(חטיבת דובר צה"ל)

זמן קצר לפני כן נעצרה אישה פלסטינית בכניסה לשער המערבי של קרית ארבע, לאחר שנמצאה ברשותה סכין. אזרח שעבר באזור הבחין כי הפלסטינית מתנהגת בצורה חשודה והזעיק למקום חייל צה"ל. החייל ערך חיפוש בתיקה ומצא את הסכין. מחקירה ראשונית שנערכה לאישה עולה כי תכננה לבצע פיגוע דקירה נגד כוחות הביטחון.

 

המחבלת נעצרה. סיכול ניסיון הפיגוע ליד קרית ארבע
 

המחבלת נעצרה. סיכול ניסיון הפיגוע ליד קרית ארבע(ללא קרדיט)