ח"כ אורן חזן, הליכוד, עמוד הפייסבוק של אורן חזן

רשימת הישגיו של אורן חזן, שהופצה לחברי הליכוד, כוללת הישגים של ח"כים אחרים

לאחר שחברי הליכוד אישרו את הצעתו של בנימין נתניהו להקדים את הפריימריז במפלגה, נראה שבימים האחרונים יש לנתניהו מתמודד פוטנציאלי מפתיע - ח"כ אורן חזן. לטענת גורמים במפלגה, הופצה לאחרונה רשימת הישגיו בין חברי הליכוד, אך רוב ההישגים בה אינם שלו

נתניהו חושש לכסאו: הפריימריז לראשות הליכוד מתקרבים ויתקיימו בעוד כחודשיים, ועד כה יש רק אחד שחושב שיוכל לנצח את נתניהו - ח"כ אורן חזן, הוא ולא אחר.

 

אתמול הגיע חזן להצבעה על הקדמת הפריימריז, והצהיר באוזניהם של חברי מרכז כי הוא "שוקל" להתמודד, או "עובר לחצים", על ראשות המפלגה, אך הוא "אינו עוסק בכך" - ביטויים שמשמעותם בפוליטיקה היא "אני מאוד רוצה להתמודד". היום אפילו שיגר חזן הודעה שלפיה התקבלו בלשכתו "פניות רבות ושונות", בהן ליכודניקים ואזרחים מפצירים בו להתמודד משום שהוא "אדם צעיר ומבטיח".

 

ולא רק דיבורים: בימים האחרונים הופץ בין חברי הליכוד דף צבעוני המונה את הישגיו של חזן בחודשים מאז נבחר לכנסת. שורה ארוכה של הישגים מרשימים ומעוררי הערכה, ורק משהו קטן שמעיב במעט על ההישגים - כמעט כולם אינם שלו ו"נגנבו" מח"כים אחרים או שהומצאו על ידי חזן.

 

הודעת התמיכה בח
 

הודעת התמיכה בח"כ חזן לפריימריז(ללא קרדיט)

לא נגענו


> מקום ראשון בנואמי הליכוד: נכון. חזן מרבה לבקש לנאום במליאת הכנסת.
> העברת 680 מליון שקלים להעלאת שכר לחיילים: זהו הישג של כחלון ובנט, שסוכם עם נתניהו בעת הרכבת הממשלה.
> הטבות מס לפריפריה: ההטבות ניתנו הרבה לפני שחזן נבחר לכנסת. בוועדת הכספים טוענים כי חבר הוועדה חזן לא השפיע על מפת ההטבות כלל.
> תמלוגים לרופאים בפריפריה: הישג של המחנה הציוני.
> הסדרת שמורת עוז וגאו"ן: הוסדרה ע"י שר הביטחון משה יעלון.
> מניעת הריסות ביהודה ושומרון: חזן לא מנע את הריסת בתי דריינוף בבית אל למרות שהעביר אליהם את לשכתו. הריסה שכן נמנעה, בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב, נמנעה רק אחרי שבנט ודרעי התערבו בסוגיה.
> 108 הצעות חוק: חזן העתיק חלק גדול מהצעותיו מחברי כנסת אחרים (בכנסת טוענים שאת רובן, אך חזן מסרב למסור פירוט). כלומר, אלו הצעות שכבר הגישו אותן לפניו והוא העתיק אותן והגישן שוב.
> חוק לימודי ערבית: החוק עבר, אך חזן העתיק אותו מח"כ עיסאווי פריג' ממרצ.
> חוק הפרדת כרטיסי אשראי מהבנקים: חוק של שר האוצר משה כחלון, הוגש בעבר גם ע"י גלעד ארדן וגילה גמליאל.
> חוק עמדה מקורה למאבטחים: לא עבר.
> חוק נגד כתות פוגעניות: הוגש בכנסת הקודמת ע"י הח"כים יריב לוין ואורלי לוי. הוגש בכנסת הזו ע"י 18 ח"כים, בהם חזן. לא עבר.
> שלילת תושבות מחבלים ובני משפחותיהם: צעד של השרים שלום וארדן.
> גם ההצעות לסדר אותן הגיש חזן (37 לטענתו) אושרו בנשיאות הכנסת, גוף בו חבר חזן מתוקף היותו סגן יו"ר הכנסת. במילים אחרות, חזן דאג להעביר את הצעות הסדר שלו עצמו.


רק בסעיף אחד מדייק חזן באופן מוחלט: החוק הקובע ששמה של מדינת ישראל יהיה "מדינת ישראל" הוא יוזמה של חזן שהגה אותו, כתב אותו והעביר אותו את כל הליך החקיקה. אם כן, זוהי תרומתו המובהקת לכנסת העשרים.

 

הודעת התמיכה בח
 

הודעת התמיכה בח"כ חזן לפריימריז(ללא קרדיט)