הותר לפרסום: נעצר חשוד בביצוע פיגוע הירי הרצחני בעתניאל

השב"כ וצה"ל עצרו חשוד ברצח יעקב ונתנאל ליטמן ביום שישי האחרון. בחקירתו קשר עצמו החשוד לאירוע. בנוסף, נתפסו הרכב והנשק ששימשו את המחבל לביצוע הפיגוע. ההערכה בשב"כ: הפיגוע בוצע על ידי מחבל בודד ולא ע"י חוליה

שירות הביטחון הכללי וצה"ל עצר ביממה האחרונה חשוד בביצוע פיגוע הירי בבוקר יום שישי בעתניאל, בו נרצחו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל - כך הותר הבוקר (ראשון) לפרסום.

 

על פי ההערכה בשב"כ, הפיגוע בוצע על ידי מחבל אחד ולא על ידי חוליית מפגעים. במהלך חקירתו של החשוד הוא קשר עצמו לאירוע. שמו ופרטים נוספים בנוגע לחקירה לא הותרו לפרסום בשלב זה. בנוסף, במהלך מעצרו של החשוד אותרו הנשק והרכב ששימשו את המחבל.

 

שר הביטחון, משה יעלון, שיבח את כוחות הביטחון על מעצרו המהיר של החשוד וטען כי תימשך היד הקשה כנגד המרצחים. "אנו רודפים את המחבלים ושולחיהם בכל עת ובכל מקום, ואיננו נחים עד אשר ידנו מונחת עליהם. יידע כל מי שמתכנן לפגוע באזרחי ישראל, כי דמו בראשו ואנו נבוא עימו חשבון", אמר שר הביטחון.

 

"כוחות הביטחון עושים לילות כימים במלחמה העיקשת בטרור, ופועלים בנחישות וביצירתיות על מנת להגיע לדורשי רעתנו", הוסיף יעלון, "נמשיך לפעול נגד הטרור ביד ברזל חסרת פשרות, באחריות ובשיקול דעת".

 

מעצר המחבל מפיגוע הירי בעתניאל
 

מעצר המחבל מפיגוע הירי בעתניאל(מדברים תקשורת)

אמש הגיעו מאות בני אדם לחלוק כבוד אחרון לרב ליטמן ובנו נתנאל. בין המשתתפים בהלוויה היו נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. כאמור, ביום שישי האחרון נרצחו השניים לאחר שמחבל פתח בירי לעבר מכוניתם באזור היישוב עתניאל שבדרום הר חברון.

 

באותו הזמן עשתה משפחת ליטמן את דרכה לאירוע שבת חתן של אחת מבנות המשפחה. המחבל ככל הנראה המתין בצד הדרך ופתח בירי כאשר הרכב הישראלי עבר לידו. מיד לאחר מכן נמלט המחבל באמצעות רבו מן האזור וכוחות הביטחון פתחו בסריקות נרחבות אחריו, באזור העיירה הפלסטינית דורא.

 

המחבל ירה ברכב המשפחה ונמלט מן המקום. זירת פיגוע הירי סמוך לעתניאל
 

המחבל ירה ברכב המשפחה ונמלט מן המקום. זירת פיגוע הירי סמוך לעתניאל(רויטרס)