דרמה בבית המשפט: הקטין שביצע פיגוע בפסגת זאב עשוי להישלח לכלא

כחודש לאחר שביצע את פיגוע הדקירה במרכז פסגת זאב, בו נפגעו שני ישראלים, הופיע היום הקטין בן ה-13 לדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים. רק שלמרות ההערכות המוקדמות, החליט הקטין שלא להודות בנסיונות הרצח, והצדדים ינהלו משפט, בסופו עלול הנער לספוג עונש חמור יותר משהיה מקבל אם היה מודה

הקטין חזר בו - ועלול להישלח לכלא. הנער בן ה-13 ממזרח ירושלים, שביצע יחד עם בן דודו את הפיגוע בפסגת זאב בחודש שעבר, החליט היום (שלישי) - בניגוד להערכות המוקדמות - שלא להודות בשני נסיונות רצח. כתוצאה מכך, ינוהל דיון הוכחות ומשפט - והוא עשוי להיכנס לכלא, במקום לשבת במעון נעול, מכיוון שגזר הדין עשוי להינתן אחרי 22 בינואר, היום בו ימלאו לקטין 14 והוא יוכל לשבת במאסר. בפיגוע נפצעו שני צעירים ישראלים, אחד מהם תלמיד תיכון.

 

הקטין, שחזר לאחר המעשה למוקד הדיון כאשר ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע ש"ישראל הוציאה אותו להורג" ולאחר מכן פורסמו תמונותיו כשהוא אוכל בבית החולים, החליט יחד עם פרקליטיו להודות רק בעובדות, אבל לא בסעיפי נסיון הרצח - כאשר עורכי הדין טוענים כי הוא פשוט לא רצה לרצוח יהודים, "אלא רק להפחיד" כהגדרתם.

 

נציגי הפרקליטות יקיימו פגישה עם הסניגורים של הנער, בה יישקל שינוי סעיפי האישום מ"נסיון רצח" לסעיף אחר בו יוכל הנער להודות.

 

אחמד מנאסרה, בן 13, ביצע פיגוע דקירה בפסגת זאב
 

אחמד מנאסרה, בן 13, ביצע פיגוע דקירה בפסגת זאב(ללא)

מחוץ לבית המשפט המחוזי נערכה הפגנה לטובת הקטין שמואשם בביצוע הפיגוע, ובמהלכה הניפו המפגינים תמונות של הקטין. המשטרה זרקה רימון הלם ליד המפגינים כדי לפזר אותם. אתמול הפיצה הטלוויזיה הפלסטינית תמונות של הקטין בחקירתו במשטרה, בה הוא נראה ממרר בבכי.

 

הבוקר, במרחק אווירי של מאות מטרים בלבד ממקום הפיגוע דאז, ביצעו שני מחבלים בערך בגילו של הקטין הקודם, בני כ-12-13, פיגוע נוסף, בו נפצע בינוני מאבטח של הרכבת הקלה.