"לפטר את השקרן": מחאת רשת נגד כתב MSNBC בירושלים

איימן מוהידין, כתב רשת MSNBC בירושלים, יליד קהיר ובן לאמא פלסטינית, עומד במוקד מחאה ברשת - זאת לאחר שמסר פרטים לא נכונים בשידור, ואף תוקן פעם אחת באופן מביך על ידי המגיש. המוחים, מעמוד הפייסבוק "הטובים", מבטיחים לכתוב למנהליו ולהקרין סרט נגדו בטיימס סקוור

מחאת רשת נגד כתב MSNBC בירושלים: איימן מוהידין, כתב רשת MSNBC, הוא אמריקני-מצרי שמוצב כעת בירושלים ועומד במרכז מחאת רשת חדשה שקוראת להדיחו מהתפקיד.

 

"שקרן", "מניפולטור", "יחד נגרום לפיטוריו" - כך מבקש הסרטון שעלה לעמוד "הטובים" בפייסבוק לקראת מחאה גדולה, שבמרכזה סרטון גדול אפילו יותר שיוקרן בטיימס סקוור בעוד כשבועיים.

 

"בזמן שאנחנו הישראלים תוקפים אחד את השני, הוא מתזמן עלינו מתקפה מכל העולם", נאמר בסרטון, המבקש מגולשים להצטלם עם דף ועליו ההאשטאג #FiretheLiar (פטרו את השקרן), "אנחנו נערוך סרטון קצר מכל מה שתצלמו, נשלח אותו למנהלי MSNBC, ונקרין אותו בטיימס סקוור על מסך ענק".

 

המחאה הזאת באה על רקע דיווחים לא אמינים שמסר הכתב בשידור ישיר. באחד המקרים, רק בחודש שעבר, המגיש באולפן נאלץ אפילו לקטוע את איימן באוויר בשל פרטים שגויים שמסר בדיווח על ניסיון דקירה. איימן טען שהחשוד לא היה חמוש - אבל המגיש ראה אחרת.

 

מתוך סרטון המחאה נגד איימן מוהידין, כתב MSNBC בירושלים
 

מתוך סרטון המחאה נגד איימן מוהידין, כתב MSNBC בירושלים(עמוד "הטובים")

איימן, שמקום מושבו בלוס אנג'לס, הוא בן 36, עבד בעבר ברשתות CNN ואל-ג'זירה, והיה אחד העיתונאים הראשונים שזכו לאישור לסקר את משפטו של נשיא עיראק, סדאם חוסיין, באשמת פשעים נגד האנושות. אביו מצרי, אמו פלסטינית, והוא סיקר בעבר גם את האביב הערבי ואת מבצע "צוק איתן".

 

מוהידין בתמונה רשמית יותר
 

מוהידין בתמונה רשמית יותר(גטיאימג'בנק/GettyImages)