האקדח, הסכין וההנהון באוטובוס: כתב אישום כנגד המחבל מארמון הנציב

בלאל אבו גאנם, שביצע יחד עם בהאא עליאן את הפיגוע בו נרצחו חביב חיים, ריצ'רד לייקין ואלון גובברג ז"ל, מואשם היום בבית המשפט המחוזי בעיר בשלוש הרציחות. על פי כתב האישום, המחבלים רכשו אקדח וסכין בגלל "הפריצות באל-אקצה ומתנחלים שרוצחים ילדים קטנים"

בווידאו: עדותו של הנהג באוטובוס בו בוצע הפיגוע

בלאל אבו גאנם, אחד המחבלים שביצע את הפיגוע הרצחני בארמון הנציב בירושלים לפני כחודש, מואשם היום (שני) בשלוש עבירות של רצח.

 

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים נגד אבו גאנם, בן 21 מג'בל מוכבר, מתוארת מסכת האירועים שהובילה לרציחתם של שלושה ישראלים, בפיגוע שאירע ב-13 באוקטובר האחרון.

 

לילה קודם, על פי המסמך, הגיע המחבל הנוסף, בהאא עליאן המתגורר אף הוא באותה השכונה, לחנות אלכוהול בה עבד בלאל, וסיפר כי יש לו 20 אלף שקלים לרכישת אקדח לצורך פיגוע נגד יהודים. השניים שוחחו על "פריצות לאל אקצה" ועל "מתנחלים שרוצחים ילדים קטנים", והחליטו לבצע את הפיגוע.

 

בהאא רכש את האקדח מסוג FN בשכונת אבו דיס, ולמחרת בבוקר רכש גם סכין בחנות האלכוהול בה עובד אבו גאנם. השניים קבעו להיפגש בחנות דפוס סמוכה, ובהאא הסביר לבלאל כיצד להשתמש באקדח. השניים עלו על קטנוע לכיוון שכונת ארמון הנציב, החנו בקופת חולים וצעדו לעבר קו 78. הם עלו על האוטובוס, שהיה ריק מנוסעים, לא שילמו לנהג ישראל זקן והבטיחו כי יעשו זאת בהמשך. בתחנות הבאות עלו לאוטובוס נוסעים רבים, ביניהם חביב חיים, ריצ'רד לייקין ואלון (אנדריי) גובברג ז"ל, אותם רצחו המחבלים.

 

זירת הפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים
 

זירת הפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים(רויטרס)

בהאא ובלאל הביטו זה לזה בעיניים כשהאוטובוס הגיע לצומת הרחובות עולי הגרדום וברזני, ובהאא סימן לבלאל להתחיל במסע הטרור - בלאל ביריות בחלק האחורי של האוטובוס, בהאא בדקירות בחלק הקדמי.

 

הנהג עצר את האוטובוס ופתח את דלתותיו כדי שהנוסעים יוכלו להימלט, ואף נמלט בעצמו, אבל הנאשם והמחבל הנוסף סגרו את הדלתות אחריו והמשיכו במסע הרצח, עד ששוטרים הגיעו לאיזור ופגעו בהם. עליאן נורה למוות, ואבו גאנם נעצר, לאחר שביצעו את הפיגוע הקטלני ביותר בגל הטרור הנוכחי.

 

עליאן ואבו גאנם, מבצעי הפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים
 

עליאן ואבו גאנם, מבצעי הפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים(ללא)