זירת הפיגוע, לפני זמן קצר, דוד איבגי

פצוע קשה בפיגוע דקירה בצומת אריאל, המחבל נתפס בתום מצוד

פלסטיני התנפל על ישראלי, תושב מרכז הארץ, בצומת אריאל שבכביש חוצה שומרון, לא רחוק מההתנחלות תפוח. הוא דקר אותו בחזהו, פצע אותו באורח קשה וברח. כעבור כ-4 שעות אותר בכפר מרדה. הפצוע פונה לבית החולים בילינסון

למרות האופטימיות סביב השמירה על סטטוס-קוו בהר הבית, גל הטרור לא פוסק. ישראלי כבן 25, תושב מרכז הארץ, נפצע הערב (ראשון) באורח קשה בפיגוע דקירה בצומת אריאל שעל כביש מספר 5, לא רחוק מההתנחלות תפוח. המחבל הדוקר נמלט מהמקום ונתפס כעבור כ-4 שעות בכפר סמוך לשכם.

 

הפיגוע התרחש באזור השעה 17:00, כשמחבל פלסטיני חמוש בסכין התנפל על ישראלי שעמד בטרמפיאדה ודקר אותו בחזהו. לאחר מכן הוא נמלט מהמקום. כוחות גדולים שמאבטחים את האזור החלו מיד במצוד אחר המחבל, ואחרי השעה 21:00 לכדו אותו בכפר מרדה שבאזור שכם והעבירו אותו לחקירה.

 

ממגן דוד אדום נמסר כי הפצוע קיבל טיפול במקום והוא יפונה בקרוב להמשך טיפול בבית החולים בילינסון. הוא נמצא בהכרה מלאה ומצבו מוגדר קשה ויציב.

פרמדיק מגן דוד אדום, יניב בקיש, סיפר מזירת הפיגוע: "כשהגענו למקום, ראינו צעיר כבן 25 יושב על המדרכה סמוך לכיכר בצומת הכניסה לאריאל. הוא היה בהכרה מלאה, דיבר איתנו וסבל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מיידי בשטח ופינינו אותו במהירות להמשך טיפול כשמצבו מוגדר קשה ויציב".

 

מוקדם יותר היום נפצע ישראלי כבן 40, גם כן באורח בינוני, בפיגוע דקירה באזור תקוע שבגוש עציון. צוות מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא בהכרה מלאה.

 

כמה שעות לאחר מכן סוכל פיגוע דקירה במתחם מערכת המכפלה. סמוך לשעה 13:30 התקרבה פלסטינית לעבר חיילי משמר הגבול באזור הצלבנית סמוך למערכת המכפלה, ומשהתבקשה להזדהות - היא שלפה סכין והחלה לרוץ לעבר חיילים במקום. היא נורתה ונעצרה.