המלך עבדאללה ונתניהו. בעמאן מרוצים מדברי ראש הממשלה, קובי גדעון, לע"מ

מלך ירדן: "משוכנעים שהצעדים בהר הבית יובילו לסיום האלימות"

המלך עבדאללה השני הגיב בשיחה עם עיתונאים להתחייבות הישראלית להציב מצלמות על הר הבית: "אנחנו עוקבים בדאגה גדולה אחר ההסלמה בירושלים. יש ליישם את ההתחייבויות בשטח במהירות האפשרית"

האם ההתחייבות הישראלית בנוגע להר הבית תסייע בדעיכת גל הטרור? מלך ירדן, עבדאללה השני, בירך היום (ראשון) על הכוונה להציב מצלמות שיתעדו את המתרחש בהר הבית, במטרה להוכיח שאין כוונה להפר את הסטטוס-קוו, ואמר כי הוא משוכנע שהצעד יוביל "לסיום האלימות".

 

"אנחנו עוקבים בדאגה גדולה אחר מה שמתרחש במקומות הקדושים בירושלים", אמר המלך הירדני, שדיבר במסיבת עיתונאים לפני פגישה שקיים עם ראש ממשלת צ'כיה בעמאן. "עקבתי אחר ההצהרות של ראש ממשלת ישראל בנוגע לשמירת הסטטוס-קוו ואני מברך עליהם, אך כעת יש ליישם את הדברים בשטח".

 

"אני משוכנע שההתפתחויות החדשות יובילו לסיום האלימות ולהפחתת המתיחות", הוסיף עבדאללה. הוא הביע תקווה כי המחויבות הישראלית לשמירת הסטטוס-קוו "תסייע להתניע מחדש את המאמצים כדי לטפל בסוגיות שעל הפרק דרך הידברות. אין מנוס מלעשות זאת במהירות האפשרית".

 

שוטרים על הר הבית. בירדן
 

שוטרים על הר הבית. בירדן "עוקבים בדאגה גדולה"(רויטרס)

אתמול הכריז שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, כי ישראל הסכימה להציב מצלמות שיתעדו בשידור חי את ההתרחשויות על הר הבית, זאת על מנת להוכיח כי אין כל הפרה של הסטטוס-קוו כפי שטענו גורמים פלסטינים ואסלאמים. בנוסף, קרי הצהיר לאחר שיחות עם נתניהו כי ישראל ממשיכה לכבד את פולחן הדת על ההר.

 

קרי נועד אתמול עם המלך עבדאללה בעמאן. על פי שר החוץ האמריקני, לקראת פגישה עתידית בין הוואקף וישראל הועלתה אפשרות כי המצלמות שיופעלו בידי שני הצדדים יוכלו לסייע בהרגעת הרוחות.