גל הטרור: פצוע בינוני-קשה ליד תקוע, נמנעו פיגועים בתפוח ובבקעת הירדן

באיזור מיצד שליד תקוע נפצע ישראלי בינוני עד קשה מדקירות בחזהו. מוקדם יותר, הבחינו שוטרי משמר הגבול בפלסטיני חשוד בצומת תפוח שבשומרון, ועצרו אותו. בחקירתו נמצא עליו סכין, והוא סיפר כי התכוון לדקור ישראלים. בקו 28 מטבריה לבית שאן נעצר ערבי עם סכין, שאמר כי הוא רוצה להיות שאהיד

גל הטרור: ישראלי כבן 40 נפצע בינוני בפיגוע דקירה הבוקר (ראשון) במיצד, באיזור תקוע שבגוש עציון. האירוע קרה בכניסה להתנחלות מיצד, כשהישראלי נפגע מדקירה אחת בפלג גופו העליון. כוחות מגן דוד אדום הגיעו למקום האירוע, כדי לפנות את הישראלי הפצוע לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא בהכרה מלאה.

 

על פי פרטים ראשוניים, האירוע התחיל ביידוי אבנים על הרכב, ואז הישראלי שיצא מרכבו נדקר על ידי המחבל. המחבל נורה ונפצע, אבל נמלט מהמקום וצה"ל החל בסריקות.

 

מדובר באיזור מבודד ושקט יחסית בסמוך למדבר יהודה, בו בדרך כלל אין חיכוך רב בין פלסטינים לישראלים וכוחות הביטחון. רוב הכוחות שנשלחו לשטחי יהודה ושומרון בעקבות גל הטרור הוצב במוקדי חיכוך על צירים מרכזיים.

 

התכוון לדקור שוטרי מג"ב - ונעצר

 

זמן קצר קודם לכן, עצרו הבוקר כוחות משמר הגבול פלסטיני שסיפר כי התכוון לדקור שוטרים, בצומת תפוח שבשומרון. הפלסטיני עורר את חשדם של הכוחות הישראליים, שעצרו אותו ומצאו בכליו סכין. אין נפגעים ישראליים בתקרית.

 

בסמוך לקיבוץ גשר על כביש 90, נעצר אזרח ערבי על קו 28 מטבריה לכיוון בית שאן, כאשר בכיסו סכין וכיפה, לאחר שנשמע אומר כי בכוונתו להיות שאהיד. הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

 

זירת פיגוע הדקירה הבוקר בצומת מיצד שבמדבר יהודה
 

זירת פיגוע הדקירה הבוקר בצומת מיצד שבמדבר יהודה(הצלה יו"ש)

פלסטיני שנעצר בצומת תפוח בדרך לפיגוע דקירה
 

פלסטיני שנעצר בצומת תפוח בדרך לפיגוע דקירה(ללא)

אתמול: מחבל חוסל במחסום ג'למה

אתמול אירעו לפחות ארבעה נסיונות פיגוע, שהסתיימו כולם ללא נפגעים. במחסום ג'למה, שבאיזור גלבוע, ניסה מחבל לפגוע באנשי כוחות הביטחון, וחוסל. המחבל, מוחמד זכארנה בן 16 ממחנה הפליטים קבטיה שבאיזור ג'נין, התחזה למוכר קרמבו לפני נסיון הפיגוע.

באיזור שועפאט הושלכו בשעות הערב אבנים על הרכבת הקלה בירושלים. נזק נגרם לשמשה, ולא היו נפגעים. מוקדם יותר פוצץ מטען צינור שנמצא באיזור המעבר למחנה הפליטים, ושככל הנראה הושלך יום קודם ולא התפוצץ.

 

בגן הקבר שבעיר העתיקה דיווח יהודי על נסיון דקירה, בו לא נפגע. החשוד נמלט לכיוון שער שכם.