אבו מאזן והמלך עבדאללה בפגישתם בעמאן, רויטרס

קרי: נתניהו הסכים לשידור חי מהר הבית כדי להוכיח שהסטטוס-קוו נשמר

בתום פגישה בירדן הודיע שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, כי ישראל הסכימה להעביר בשידור ישיר את הנעשה בהר הבית. לדבריו, זאת "במטרה להוכיח שהסטטוס-קוו בנוגע לפולחן הדתי במקום נשמר". הוא הוסיף: נציגים בוואקף ובישראל ייפגשו

שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, אמר היום (שבת) בתום סבב פגישותיו באזור כי ראש הממשלה הסכים לשידור חי מהר הבית כדי להוכיח שהסטטוס-קוו במקום נשמר. לדבריו, בנוסף ייערכו פגישות בין ישראל לוואקף המוסלמי.


קרי נועד אחר-הצהריים עם מלך ירדן עבדאללה בבירה הירדנית עמאן. על פי שר החוץ האמריקני, לקראת פגישה עתידית בין הוואקף וישראל הועלתה אפשרות כי המצלמות שיופעלו בידי שני הצדדים יוכלו לסייע בהרגעת הרוחות.


עוד הוסיף קרי כי ישראל תמשיך לאכוף את מדיניותה ארוכת-השנים בנוגע לפולחן הדתי בהר. לדבריו, "לרבות העובדה הבסיסית כי מוסלמים מורשים להתפלל במקום ואילו לא-מוסלמים לבקר בלבד".

מוקדם יותר הכריז יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לאחר פגישתו עם קרי כי על ישראל לכבד את הסטטוס-קוו ולהפסיק בצעדיה התקפיים כתנאי לאפשור רגיעה. בתום פגישה עם עבדאללה ושר החוץ האמריקני הוא אמר: "על ישראל לחדול מתקיפה ולכבד את הסטטוס-קוו".


לאחר הפגישה עם אבו מאזן העיר עוד קרי כי ישמח ל"הבהרות נוספות" בנוגע לחוקי הנגישות לאתרים קדושים בישראל ובמרכזם הר הבית. בנוסף, הביעו יושב ראש הרשות ושר החוץ האמריקני תקווה להרגעת הרוחות באזור.