פיגוע דקירה בגוש עציון: חייל נפצע קל, המחבל נורה

מחבל דקר חייל כבן 20 במהלך פתיחת מעבר בגדר באזור מחסום גבעות, שנועד לאפשר לפועלים פלסטינים לצאת למסיק זיתים. הוא פצע את החייל באורח קל בפלג גופו העליון. כוח צה"ל הגיב מיד בירי לעבר המחבל, שנפצע אף הוא

יום שישי המתוח נפתח בעוד אירוע טרור: חייל צה"ל נפצע קל הבוקר (שישי) בפיגוע דקירה שאירע בגוש עציון, סמוך למחסום גבעות. ככל הידוע, המחבל שלף את הסכין ופצע אותו תוך כדי פתיחת מעבר בגדר שנועד לאפשר לפועלים פלסטינים לבצע מסיק זיתים. המחבל נורה במקום ונפצע.

 

האירוע התרחש באזור השעה 07:20, אז הוזעק צוות מגן דוד לצומת גבעות בעקבות דיווח על חייל כבן 20 שנדקר בפלג גופו העליון. חובשים ופרמדיקים החלו להעניק לחייל טיפול בזירת הפיגוע, ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים שערי צדק. המחבל נורה ככל הנראה ברגלו ומצבו גם כן קל.

 

בצה"ל יתחקרו את הפיגוע, שמתרחש בעיצומה של תקופת מסיק זיתים המתנהלת בימים אלה ברחבי יהודה ושומרון, ולא מן הנמנע כי יהיו לו השפעות על המשך המסיק. יש לציין כי בשנים קודמות לא התרחשו פיגועי טרור כשפלסטינים הורשו להגיע למטעים באזור, אך כעת ייתכן שבמערכת הביטחון יבחנו מחדש את הנהלים.

פרמדיק מגן דוד אדום, זוהר ממן, היה מהראשונים להגיע לזירת הפיגוע ושחזר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר בשנות ה-20 לחייו מתהלך כשהוא בהכרה מלאה, עם פצע דקירה שטחי בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל חבישות ופינינו אותו להמשך טיפול בבית חולים כשמצבו מוגדר קל".