דרוקר: "להטיל עוצר זה רעיון נאצי". מגל: "אתה תומך בטיהור אתני ביהודה ושומרון"

מלחמת מלים שהחלה בטוויטר, בין הפרשן הפוליטי של ערוץ 10 לבין חבר הכנסת מהבית היהודי, הפכה לעימות חריף באולפן הצינור על רקע הצעתו של הח"כ להטיל עוצר בכפרים הערביים. מגל: "למה שיהודים יפחדו לצאת מהבית והערבים יסתובבו חופשי?". דרוקר: "זו לא עמדה בטחונית קשוחה, זה טירוף"

עימות שהחל בטוויטר, בין פרשן חדשות 10 רביב דרוקר לבין חבר הכנסת (הבית היהודי) והעיתונאי לשעבר ינון מגל, גלש לפסים אישיים ולא נעימים באולפן "הצינור".

 

מגל הציע בחשבון הטוויטר שלו להטיל עוצר על הכפרים הפלסטיניים, מהם יצאו מחבלים בגל הטרור הפוקד את ישראל. "שלא ייצאו מהבתים". דרוקר הגיב לו "פעם הכרתי ינון מגל אחר", ומשם והלאה הדיון הידרדר.

 

"פעם הוא היה איש שטח, לא היה מוכן לשבת באולפנים, עכשיו הוא יושב רק באולפנים", החל דרוקר אמש (רביעי) בחיוך. "מה שהוא כתב - זה זיעזע אותי כשזה בא ממנו. צריך להסביר לו מה זה עוצר על השטחים. אם מחבל יוצא לבצע פיגוע איום ונורא, אלפי אנשים לא יוצאים מהבית בגלל זה? אם מישהו אצלנו ירצח את אשתו ביפו, תל אביב או רמלה, נגיד לכל השכונה 'אתם לא יוצאים מהבית'? לדעתי זו לא עמדה בטחונית קשוחה, זה טירוף".

 

מגל הגיב: "זה כן נורמלי. המשוואה בעיניי נורא פשוטה - בסוף הערבים עושים עלינו עוצר, אנחנו לא יוצאים מהבית ולא יכול להיות שנפחד לצאת מהבית. לא יכול להיות שיהודים לא יצאו מהבית לבתי הספר ולגנים, והערבים יסתובבו באופן חופשי. אני בכלל לא מקבל את המשוואה הזו שאנחנו נלחמים בטרור אבל לא בפלסטינים או כל מיני השוואות כאלה, כאילו יש אוכלוסיה שרוצה לחיות בשקט ולעבוד ויש כמה מחבלים שצריך לתפוס ולטפל בהם".

 

רביב: "לפי אותה לוגיקה, אם מתנחלים חיסלו משפחה בדומא בבקבוק תבערה, אז צריך לשים את כל המתנחלים בעוצר שבלילה לא יסתובבו יזרקו בקבוקי תבערה?".

 

מגל: "עושים את הסימטריה הזו וזה לא נכון. הצד היהודי, כשהיה את הפיגוע הנורא בדומא, כולם גינו כולל המתנחלים. כשרצחו את בני הזוג הנקין מול ילדיהם, חילקו סוכריות בכפרים שלהם".

 

ינון מגל ורביב דרוקר באולפן הצינור
 

ינון מגל ורביב דרוקר באולפן הצינור(חדשות 10)

רביב: "היית כאן עיתונאי כשהתפוצצו אוטובוסים, ומלון פארק ומסעדת מקסים. לא זכור לי שאז הצעת להטיל עוצר".

 

ינון: "לא הייתי מקבל החלטות, הייתי עיתונאי והדעות שלי לא היו כאלה שצריך להציע הצעות לא עברתי הקצנה בדעותיי, המציאות הקצינה".

 

רביב: "אז אולי בוא נהרוג אנשים? לא יכול להיות שלא נוכל להסתובב ברחובות, והם ימשיכו לחיות כאילו כלום לא קרה. בוא נשים אותם במחנות ריכוז ולא ייצאו משם, כמו שעשו האמריקנים שלקחו את היפנים ושמו אותם במחנות?".

 

ינון: "לפי מה שאתה מציע, אנחנו הנאצים?"

 

רביב: "הרעיון שלך הוא רעיון נאצי. מתי זה נעשה, איפה זה נעשה. אתה מנותק מהמציאות. אצלנו זה לא נעשה אף פעם".

 

ינון: "תמכת בטיהור אתני של יהודים בעזה, אתה תומך בטיהור אתני של יהודים ביהודה ושומרון ואני הופך להיות נאצי? כשאנחנו יושבים בבית זה נורמלי, כשהם יישבו בבית זה מטורף? אתה מבין כמה התפלק לך השכל?".