ארדן בקריאה להרצוג: "במקום שנתווכח בינינו לבין עצמנו, נפעל יחד מול הקהילה הבינלאומית"

בראיון לתכנית הבוקר חזר השר לביטחון פנים על הקריאה להקמת ממשלה רחבה, שתפעל בעיקר להסביר את גל הטרור לקהילה הבינלאומית, ובפרט למשרד החוץ האמריקני שמהודעתו אמש עולה כי "מציג איזון שלא קיים בין טרוריסטים לבין כוחות הביטחון". על החלטתו להקל על השימוש בנשק: "ראינו שאזרחים מסייעים לכוחות המשטרה ומצילים חיים"

"במקום שנתווכח בינינו לבין עצמנו, מוטב שנציב יחד בפני הקהילה הבינלאומית את המצב לאשורו", כך אמר הבוקר (חמישי) לחדשות 10 השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בהתייחסו לדרכים שבהן על הממשלה והאופוזיציה לנקוט על מנת לשפר את מצבה של ישראל בדעת הקהל הבינלאומית.


באומרו כן, הצטרף ארדן לדעתו של ראש הממשלה נתניהו, שבמסיבת העיתונאים אותה ערך לפני מספר ימים קרא להקמתה של ממשלה רחבה. אפשרות זו, על פי ארדן, עדיפה בהרבה מאשר הסתמכות על שיפוטו העצמאי של משרד החוץ האמריקני, אשר מסר אמש כי הוא "מודאג מהשימוש המופרז בכוח כלפי פלסטינים".


"יש פה שמירה על איזון שלא קיים בין טרוריסטים לבין כוחות הביטחון", תקף ארדן והוסיף כי "זו אותה מחלקה בממשל האמריקני שגמגמה לפני שבוע כשארה"ב הפציצה בית חולים במאבקה הצודק נגד דאע"ש".

 

גלעד ארדן.
 

גלעד ארדן. "אבו מאזן נמצא בסוף דרכו"(רפי קוץ)

בראיון הגיב ארדן גם להחלטתו השנויה במחלוקת להקל על השגת רשיון לשימוש בנשק, ואמר כי הוא מקבל את הביקורת שנשמעה בעניין לגבי אפשרות הפגיעה באזרחים חפים מפשע, הגם ש"צריך למצוא נקודת איזון". על פי ארדן, "בכוונה לא פתחנו את זה לכל מי שסיים צבא, אלא למי שיש לו מיומנות גבוהה בשימוש בנשק, כי אני רואה שאזרחים כן מסייעים לכוחות המשטרה ומצילים חיים".

 

לסיום הצטרף לביקורת על יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לאחר שזה האחרון האשים אמש את ישראל בהוצאתו להורג של המחבל בן ה-13 מהפיגוע בשכונת פסגת זאב. "אבו מאזן נמצא בסוף דרכו", הכריז השר והדגיש כי "התנהגותו הפוליטית מצביעה על ניסיון להטביע חותם שכולו נזקים. עלינו להציג אותם לעולם, עד שתבוא הנהגה חדשה ואמיצה שרואה קדימה שנים רבות".