פיגוע דקירה בתחנה המרכזית בי-ם: אישה נפצעה בינוני-קשה, המחבל חוסל

כוחות הביטחון פתחו באש לעבר מחבל שדקר אישה כבת 72 באזור התחנה המרכזית בבירה. הנדקרת פונתה לבית החולים שערי צדק במצב בינוני, המחבל נהרג. המפגע ניסה לעלות לאוטובוס, אך הנהג מנע זאת ממנו. דיווחים על מחבלים נוספים במקום התבררו כלא נכונים

גל הטרור בבירה נמשך. כוחות הביטחון פתחו הערב (רביעי) באש לעבר מחבל שדקר אישה כבת 72 באזור התחנה המרכזית בירושלים. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לפצועה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים שערי צדק כשמצבה מוגדר בינוני עד קשה והיא סובלת מפצעי דקירה בבטנה. המחבל נהרג מירי הכוחות.

 

במשטרה חששו כי ישנו מחבל נוסף בתוך התחנה המרכזית, וזאת בעקבות דיווחים של אזרחים במקום. בעקבות הדיווחים הוזעקו למקום כוחות שערכו סריקות בתוך הבניין ומחוצה לו. לא אותר מחבל נוסף. התחנה המרכזית פונתה מאנשים ונפתחה מחדש בסיום האירוע.

 

מחקירת האירוע עולה כי המחבל דקר את האישה ואז עלה לאוטובוס קו 68 של חברת "אגד" במטרה לדקור נוסעים. מי שמנע ממנו לעשות זאת היה הנהג, שייתכן וסיכל פיגוע חמור יותר. לאחר הפיגוע נודע כי המחבל הוא צעיר בן 26 מראס אל-עמוד, אשר ריצה שלוש שנות מאסר בישראל בגין יידוי אבנים והפרות סדר ושוחרר בתחילת השנה.

 

המחבל נורה למוות. זירת הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים
 

המחבל נורה למוות. זירת הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים(חדשות 10)

פרמדיק מד"א עמנואל שטרן, שהיה חלק מהצוות שטיפל בפצועה ופינה אותה לבית החולים, סיפר על זירת הפיגוע. "בתוך האוטובוס במושב הראשון ישבה אישה בת 72 כשהיא בהכרה", הוא אמר, "יחד עם רופא מתנדב שלנו הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים, היא סבלה מפצע דקירה בפלג גופה העליון ופינינו אותה בדחיפות לבית החולים. בדרך לביה"ח היא הייתה עירנית ותקשרה איתנו".

 

לאחר חיפושים נשללה האפשרות למחבלים נוספים. זירת הפיגוע בי-ם
 

לאחר חיפושים נשללה האפשרות למחבלים נוספים. זירת הפיגוע בי-ם(חדשות 10)