מנכ"ל מד"א: מחבל שנפצע קשה יטופל לפני יהודי בדרגת פציעה פחותה

אלי בין התראיין בתכנית "אורלי וגיא" והבהיר כי אנשי הארגון אינם יכולים לערוך הבחנה בין פצועים כשהם מוקפצים לזירות פיגועי הטרור. "אנחנו לא שואלים שאלות, קודם כל אנחנו ניגשים לפצוע הראשון שזקוק לטיפול", הוא אמר. ח"כ סמוטריץ' למנכ"ל מד"א: שנה את ההנחיה או שנפעל בכנסת לשינויה"

מנכ"ל מגן דוד אדום, אלי בין, התארח הבוקר (רביעי) בתכנית "אורלי וגיא" והבהיר כי אנשי הארגון אינם עורכים הבחנה בין פצועים בזירות הפיגועים, ומטפלים תחילה בפצוע שמצבו קשה יותר- גם אם הוא המחבל.

 

"אנו מטפלים בכולם בצורה שווה", אמר בין, "מד"א פועל ללא הבדל בגזע, דת ומין. כל אנשינו חונכו כך, הם בעלי ערכים ועובדים רק על פי שיקולים מקצועיים. אם יש פצוע קל ויש פצוע קשה, והוא מחבל, אנחנו לא שואלים שאלות. קודם כל אנחנו ניגשים לפצוע הראשון שזקוק לטיפול".

 

מנכ"ל מגן דוד אדום הבהיר כי הוא מבין את הרגישות הציבורית הסובבת החלטות מסוג אלה, אך עובדה זו לא תשנה את דרכי העבודה של הארגון. "אנחנו בני אדם בראש ובראשונה. אני מבין את הצער ושקשה לשמוע זאת. יש היגיון וסדר, אי אפשר להשאיר בן אדם פצוע לדמם למוות".

 

"מצד אחד אני מבין שהוא עשה דברי מצערים וכואבים מאוד", המשיך בין, "אך מצד שני בזמן שהוא פצוע מגיעה לו את העזרה הראשונה. אנחנו לא רשות שופטת, אנחנו ארגון שצריך להציל חיים וכך אנו פועלים".

 

 

"מד"א פועל ללא הבדל בגזע, דת ומין"(יח"צ מד"א)

בתוך כך, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר לחדשות 10 כי יפעל על מנת לשנות את הנהלים. "שנה את ההנחיה או שנפעל בכנסת לשינויה", הוא מסר למנכ"ל מד"א.

 

 

*בהכנת הידיעה השתתף גם עקיבא נוביק.


ח"כ סמוטריץ': אם הייתי חושב עשיתי משהו לא בסדר כבר הייתי מתקן מזמן"
 

ח"כ סמוטריץ': אם הייתי חושב עשיתי משהו לא בסדר כבר הייתי מתקן מזמן"(חדשות 10)