הרכב בו נסעה המחבלת, הבוקר בזירת הפיגוע, חטיבת דובר המשטרה

"השוטר סימן לה לעצור בצד הדרך, וכשהתקרב – היא הפעילה מטען"

מפקד משטרת מעלה אדומים, סגן ניצב רפי כהן, תיאר את השתלשלות האירועים בפיגוע התופת בו נפצע שוטר באורח קל. המחבלת שהפעילה את המטען היא תושבת יריחו כבת 30, ונבדקת האפשרות שתכננה להתפוצץ בירושלים

חקירה ראשונית של הפיגוע שאירע הבוקר (ראשון) סמוך למעלה אדומים מעלה כי נמנעה ככל הנראה פגיעה חמורה הרבה יותר באזרחים. המחבלת, תושבת יריחו כבת 30 שפוצצה מטען ברכבה בין מעלה אדומים לבין ירושלים, תכננה על פי ההערכות להגיע אל הבירה כדי להפעיל אותו בשטח העיר. המטען היה מאולתר ונקשר לבלוני גז כדי להגביר את עוצמת הפיצוץ.

 

"בשעות הבוקר המוקדמות יש נתיב שמיועד רק לתחבורה ציבורית", שחזר סגן ניצב רפי כהן, מפקד משטרת מעלה אדומים, את הדקות שלפני הפיצוץ. "השוטר זיהה רכב עם לוחית רישוי צהובה נוסע בנתיב התחבורה הציבורית ולכן עצר אותו לבדיקה. תוך כדי שסימן לבחורה לעצור בצד הוא מבין שיש ברכב משהו שונה, מבצע חסימה, וכשהגיע לכיוון החשודה - היא הפעילה את המטען".

 

באירוע נפצע השוטר באורח קל והוא סובל מכוויות בפלג גופו העליון. המחבלת פונתה לבית החולים הדסה עין כרם, לאחר שכוחות רבים, בהם חבלנים, וידאו כי לא הטמינה ברכב מטען נוסף. היא מקבלת טיפול בחדר הטראומה של בית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת, וסובלת מכוויות בכל חלקי גופה.

 

זירת הפיצוץ
 

זירת הפיצוץ(דוברות מד"א)

מאז שעות הבוקר נשמרת כוננות גבוהה מאוד בכל רחבי הארץ מחשש להמשך גל הטרור שהתגבר מאוד בשבוע שעבר. מאות לוחמי מילואים של מג"ב גויסו כדי לתגבר את האבטחה במוקדים שונים, חלקם בערים מעורבות בהן התקיימו הפגנות סוערות בסוף השבוע. עיקר הכוחות יופנו לירושלים בכלל ולהר הבית בפרט.

 

ברקע המתיחות נמצא גם האיום של חברי הכנסת הערבים לעלות למתחם ההר, למרות האיסור של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמור לחול הן על נבחרי ציבור יהודים והן על ערבים. בחדשות 10 פורסם לראשונה כי ועדת המעקב של ערביי ישראל קראה דווקא שלא להלהיט את הרוחות, אך לא ברור כיצד יפעלו חברי הרשימה המשותפת.

 

בראיון שהעניק למטה המרכזי אתמול, האשים ח"כ ג'מאל זחאלקה את ראש הממשלה בהתלקחות הביטחונית. הוא הגדיר את נתניהו "איש מסוכן שגורר את כולנו לאסון", אך יחד עם זאת הוסיף: "הוא ההיחיד שמסוגל לכבות את האש הנוכחית, אם יצהיר שלא יהיו עוד ביקורים פרובוקטיביים בהר הבית".