גורמים בהנהגת המתנחלים: "צריך לפרק את מאהל המחאה ולהתייצב לצד הממשלה"

מספר ראשי רשויות בשומרון הביעו את רצונם לפרק לאלתר את מאהל המחאה שהוצב מול ביתו של ראש הממשלה לאחר רצח הזוג הנקין ולעמוד לצד הממשלה במאבק נגד הטרור: "יהודה ושומרון זה לא העסק הפרטי של יוסי דגן", נכתב

קבוצת הוואטסאפ של ראשי הרשויות ביהודה ושומרון חשפה הערב (שבת) מחלוקת בין מנהיגי ההתיישבות באשר לחיוניותה של המחאה של המועצה האזורית שומרון מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

 

ראש מועצת אריאל, אלי שבירו, כתב בקבוצה כי יש להפסיק את המחאה בשל גל הטרור המשתולל ולהמשיך בה כשהעיניינים יירגעו. דוד אלחיאני מעמק הירדן היה אף חריף יותר בדבריו והוסיף כי "יהודה ושומרון אינם העסק הפרטי של יוסי דגן".

 

"אנחנו מאמינים שהם עושים 100% מאמץ בתחום הביטחוני וחייבים להתייצב לצידם ולהודיע שמפסיקים את המחאה על מנת לאפשר לכוחות הביטחון להתעסק במשימה העיקרית - פעילות מול הפלסטינים", כתב אלי שבירו, ראש עיריית אריאל, בקבוצת הוואטסאפ של ראשי רשויות ישע. "נוכל לחזור למאבק בהמשך".

"זו בדיוק ההצעה שלי. אני מקווה שעוד ראשי רשויות ישמיעו את קולם, יהודה ושומרון זה לא העסק הפרטי של יוסי דגן", כתב אלחיאני.

 

סוכת המחאה נפתחה על ידי ראש המועצה האזורית בשומרון, יוסי דגן, בעקבות רצח בני הזוג נעמה ואיתם הנקין בפיגוע הירי בשומרון. לדבריו, הוא יישאר מחוץ למעון ראש הממשלה עד אשר יחזיר נתניהו את הביטחון.

 

בשבוע שעבר התקיימה הפגנה מול מעונו של נתניהו ובו השתתפו שרים וחברי כנסת מהמימין, שדרשו ממנו "להחזיר את תחושת הביטחון" ולהמשיך בבנייה ביהודה ושומרון.

 

נתניהו. הגיבוי מהמתנחלים יחזור?
 

נתניהו. הגיבוי מהמתנחלים יחזור?(חדשות 10)