אבי המחבלת שנורתה בעפולה: "ניכר כאן היחס השונה לערבים לעומת יהודים"

יממה לאחר שנפצעה בתו, אסראא עבד בת ה-29, מירי כוחות הביטחון כשניסתה לדקור נוסעים בעפולה תקף אביה את התנהלות הכוחות באירוע. לדבריו, "הם היו מיומנים כדי להשתלט עליה, והעדיפו לירות". הוא קרא: "אנחנו לא רוצים בהבערת השטח - על כולם לנהוג בחוכמה"

משפחתה של הצעירה בת ה-29 שנורתה בעפולה לאחר שניסתה לדקור נוסעים בתחנה המרכזית בעיר מצטרפת לביקורת על ניהול הביטחוני של האירוע. בדברים שאמר הבוקר (שבת) אבי הפלסטינית, זידאן: "ניכר כאן היחס השונה לערבים לעומת יהודים".

 

עבד, סטודנטית תושבת נצרת, נפצעה באורח בינוני באירוע לאחר שניסתה לדקור מאבטח בכניסה למתחם ללא הצלחה. לדברי אביה, "בעוד הרוצח שירה למוות ברבין חי ונושם בכלא, כוחות הביטחון יכולים היו להשתלט אחרת על בחורה חפה מפשע. זה מטריד בעיקר כי הם מיומנים בכך".


במהלך השיחה עמו הוסיף עבד כי הוא על רקע אירועי הימים האחרונים הוא קורא להרגעת הרוחות בין הישראלים לפלסטינים. "על כולם להפיק לקחים מהאירועים ולנהוג בחוכמה", אמר האב, "אנחנו לא מעוניינים להבעיר עוד את השטח".

אתמול האשימו חברי כנסת ברשימה המשותפת כי התנהלות השוטרים מהווה המשך למדיניות אלימה ולא מידתית שמאפשרת הממשלה. "ניסיון ההוצאה להורג של הצעירה מנצרת במתחם המסחרי בעפולה הוא פשע נוראי ויישום מדיניות של הממשלה שיש לירות בכל ערבי חשוד בכל מקום", אמר חבר הכנסת בסאל גטאס.

 

לדברי גטאס, "הצהרות נתניהו ושריו והקריאה לשאת נשק היא משום התרת דם הערבים, זה מה שקרה בדימונה ובעפולה". הוא הוסיף כי אם המשטרה והממשלה לא יפעלו על מנת להגן על אזרחי ישראל הערבים ויטפלו בהסתה נגדם, "נאלץ להגן על עצמנו ולבקש הגנה בינלאומית".