שני פלסטינים בני 21 ו-32 נעצרו לאחר שיידו אבנים לכביש 6. (ארכיון), רויטרס

מחבל שירה לעבר כוח משמר הגבול נורה למוות במזרח י-ם

במהלך התפרעויות במחנה הפליטים שועאפט שבמזרח ירושלים נורה למוות פלסטיני בן 25 מאש חיילי מג"ב. זאת, לאחר שירה לעבר החיילים. אירועי הפרות הסדר באום אל פאחם שבצפון נמשכו כל הלילה

פצוע ומספר עצורים בתום לילה של עימותים במזרח ירושלים ובצפון הארץ. רופאים בירושלים קבעו הבוקר (שבת) את מותו של צעיר פלסטיני בן 25 לאחר שנפצע קשה אמש במהלך תקרית ירי עם חיילי מג"ב במחנה הפליטים שועאפט שבמזרח העיר. לדברי הצבא, הצעיר ירה לעבר החיילים.


במהלך הלילה התפתחו אירועי הפרות סדר בשועאפט בין כוחות הביטחון לעשרות פלסטינים, במהלכם הושלכו בין היתר אבנים, בקבוקי תבערה ומטעני נפץ. סמוך ל-01:00 נפצע קשות הפלסטיני ואז טופל במקום בידי כוחות מגן דוד אדום. במהלך חיפוש שבוצע על גופו אותרה סכין.


העימותים שגלשו אמש גם לאום אל פאחם סמוך לחדרה נמשכו בכל שעות הלילה. בין היתר הושלכו במקום אבני וכן בקבוקי תבערה. בנוסף, כוחות הביטחון במקום עצרו ניסיון של המתפרעים לחסום את כביש 65 באזור.

לפנות בוקר נעצרו סמוך לבקה אל-גרביה שבצפון שני פלסטינים בני 21 ו-32 לאחר שיידו אבנים לכיוון כביש 6. סמוך לשעה 02:00 עצרו כוחות הביטחון את שני הצעירים שעל פי החשד יידו אבנים לעבר הכביש לכיוון מחלף בקה אל-גרביה.


עוד במהלך הלילה נרשמו אירועי הפרת סדר ביישובים עראבה, סכנין, ערערה, כפר כנא ונצרת. מהמשטרה נמסר כי במהלך היום יפעלו כוחותיה להמשך ביצוע המעצרים של המעורבים בעימותים. בתוך כך, עצרה המשטרה שני רעולי פנים בגשר טייבה שבשרון בחשד כי הבעירו צמיגים בגשר סמוך על כביש 444.