רעולי פנים התפרעו בהר הבית – כוחות מג"ב פרצו למתחם והשתלטו על המהומות, דוברות משטרת ישראל

רעולי פנים התפרעו בהר הבית – כוחות מג"ב פרצו למתחם והשתלטו על המהומות

עשרות צעירים פלסטינים התפרעו ברחבת המקום הקדוש, יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר לוחמי משמר הגבול שהוצבו במקום. הלוחמים פרצו למתחם והצליחו להשתלט על הפורעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. המתפרעים ניצלו ככל הנראה את הקלת ההגבלות על הכניסה להר, עקב סיום חג הקרבן

עשרות רעולי פנים פלסטינים התפרעו הבוקר (ראשון) במתחם הר הבית בירושלים. יידו אבנים הפלסטינים ירו זיקוקים ויידו אבנים לעבר לוחמי משמר הגבול שהיו במקום, מה שאילץ אותם להגיב ולפרוץ למתחם.


אנשי מג"ב עשו שימוש באמצעים לפיזור הפגנות והצליחו להדוף את המתפרעים לתוך המסגד. ככל הנראה, המתפרעים ניצלו את אישורי הכניסה המורחבים שניתנו להם, עקב תפילות הסיום של חג הקורבן.


במשטרה מוסרים כי לפי שעה הושגה שליטה באירוע ובינתיים המתחם שקט. זו לא הפעם הראשונה החודש שכוחות מג"ב פורצים להר הבית על מנת להתעמת עם הפורעים שמיידים אבנים במקום.

 

שוטרים מול מתפללות בהר הבית
 

שוטרים מול מתפללות בהר הבית(רויטרס)

לפני כשבועיים, התבצרו בתוך מסגד אל-אקצא עשרות פלסטינים. עם פתיחת המקום לכניסת מתפללים, הם יצאו ויידו אבנים לעבר שער המוגרבים. גם אז פרצו הכוחות לתוך המקום הקדוש והתעמתו עם הפורעים.

 

האירוע שבו גם נעצרו שני מתפרעים, היה חלק משרשרת אירועים שהובילו את השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לשנות את המדיניות ולבקש את החמרת הענישה על מיידי האבנים. "המשטרה תנקוט ביד קשה ביותר נגד כל מפרי הסדר", אמר השר שכינה את הר הבית "מחסן של טרור".


אמש, הותר לפרסום כי השב"כ והמשטרה הצליחו לעצור ארבעה צעירים תושבי הכפר צור באהר שבמזרח הבירה בחשד שהיו מעורבים בפיגוע האבנים שבו נרצח אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל. הארבעה חשודים שהתמקמו במקום מסוים ממנו יכלו לזהות רכבים ישראלים ואז, בערב ראש השנה, פגעו ברכבו של לבלוביץ' ז"ל.