שר החוץ הבריטי, פיליפ האמונד, עם נחיתתו בטהרן היום, רויטרס

רשמית: בריטניה פתחה מחדש את השגרירות בטהרן

לאחר הסכם הגרעין והסרת הסנקציות, הרפובליקה האסלאמית ממשיכה לחזק את מעמדה ברחבי העולם. שר החוץ הבריטי נחת לביקור היסטורי בטהרן ופתח רשמית את השגרירות. במקביל, משלחת בכירה מקוריאה הדרומית הגיעה אף היא לאיראן כדי לנהל מגעים על עסקאות גז ונפט

צעד נוסף לסיום הבידוד: שר החוץ של בריטניה, פיליפ האמונד, פתח היום (ראשון) מחדש את שגרירות ארצו באיראן, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. האמונד נחת מוקדם יותר לביקור היסטורי בבירה טהרן, ארבע שנים בלבד אחרי שהמון זועם פרץ אליה והשחית אותה.


זמן קצר לאחר נחיתתו, התייצב האמונד במבנה השגרירות בבירה והכריז רשמית על פתיחתה מחדש לפעילות. הוא הניף במקום את דגל בריטניה. יש לציין כי גם השגרירות האיראנית בלונדון שבה לפעול, כחלק מחידוש היחסים בין המדינות.

 

בחודשים שלאחר חתימת הסכם הגרעין והסרת הסנקציות, נראה כי איראן חוזרת בצעדי ענק למשפחת העמים. מלבד הגעתו של שר החוץ הבריטי, נחתו היום בטהרן גם בכירים מטעם ממשלת קוריאה הדרומית, זאת במטרה לגבש עסקאות עם איראן בתחומי הגז והנפט.

 


בין חברי המשלחת הקוריאנית ניתן למצוא את השר לענייני מסחר, וואו טאיהי, ואת שר התשתיות והתחבורה, יו-לי הו. את שניהם מלווים נציגים רבים של חברות פרטיות. גורם במשרד האנרגיה הקוריאני אמר לרויטרס כי "המשלחת תדון בעסקאות אפשריות והשיחות יימשכו בחצי השני של השנה. עלינו להתכונן למימוש העסקאות כבר בשנה הבאה".

 

הרפובליקה האסלאמית לא מתכוונת להסתפק בכך, ולפי דיווחים שונים בטהרן מכוונים להוציא אל הפועל פרויקטים בשווי של 185 מיליארד דולרים עד לשנת 2020.